Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók, illetve azok, akik...

Írók, illetve azok, akik írnak! Honnan szerzitek a karaktereitek nevét?

Figyelt kérdés
Fanfiction írásba kezdtem, de az alapmű hangulatába és magába a világba nem illenek bele a hagyományos nevek, és nem szeretnék elütni az alaptól. Az lenne a kérdésem, hogy a különlegesebb neveket honnan szerzitek? Próbáltam én magam is alkotni néhányat, van is, amit használok, de érdekelne, hogy mások honnan inspirálódnak.

2018. febr. 22. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb írókról tudom, hogy sokszor egy embert, vagy egy hely nevére kitalálnak valami egyszerű elnevezést. Mondjuk Fa, és egy másik kevésbé ismert nyelvre lefordítják, mondjuk Baszk-ra így lesz Egurra. Máris nagyon fantasy-s és különleges.
2018. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Google-n nézek érdekes neveket, és néha kifacsarom kicsit, hogy jól hangozzon.
2018. febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl saját neveket találok ki még a növényeknek, állatoknak is
2018. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ősrégi névgeneráló programom, ha nagyon unatkozom, abból a jobb hangzásúakat kiírom (kisebb-nagyobb alakítással) és hogy minek lehetne felhasználni: személynév, településnév, földrajzi név, kitalált élőlény, tárgy neve stb., aztán ha elakadok az írásnál, ebből a listából mazsolázok (akár újabb alakítással).
2018. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olykor létező személyneveket vagy egyéb tulajdonneveket alakítok át, de kedvencem a növény- vagy állatfajok tudományos latin neveiből variálni. Máskor meg saját magam találok ki még nem létezőket, vagy névgenerátort használok, hátha dob valami jót, vagy valami jól alakíthatót.
2018. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Csak a saját karaktereim nevével bajlódok, mivel a helynevek adottak.

2018. febr. 22. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Vannak akik gyerekkorukból merítenek, vannak akik leülnek ötletelni, van, aki pszichedelikumokhoz nyúl... és vannak, akik plagizálnak...

De vannak, akiknek semmi jó nemjut eszébe, így választ egy teljesen átlagos nevet... pl Harry, Ronald, Percy, Richárd, Artur, Bruce, Norman, stb stb és épít köré egy jellegzetes karaktert, aki piszok nagy mázlival, ha jó a könyv, ikonná vállhat...

Pl Norman Bates, vagy Bagaméri, aki a fagylaltját maga méri(itt lellesleg a gyerekkorából merített az író)

2018. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán beírom google-ba, higy names, és az első találatnál rengeteg név van, leht szűkíteni a kört, hogy kifejezetten milyen nyelvű neveket akarsz, tehát ha a sztorid mondjuk Finnországban játszódik, akkor tudsz finn neveket keresni. Illetve azt is jelzi, hogy lány, fiú, vagy uniszex a név, így azzal sem kell bajlódni:)
2018. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nekem ez a kedvenc neves oldalam, itt szoktam böngészni, ha név kell. Mondjuk én nem írok fantasyt (gondolom te azt írsz, ha a hagyományos nevek nem jók). Én esetleg olyasmire tudnék még gondolni, hogy egy kevésbé ismert kultúra neveit használd (pl. valamilyen afrikai, arab, indián, stb.)

2018. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. kitalálok egy szereplőt

- neme (fiú-lány)

- faja (ha nem ember, akkor elfes-törpös vagy valami kreált nevet kap)

- származása (igyekszem az adott országnak megfelelő nevet adni neki)

- a név jelentését is nézem sokszor (pl. a könyvemben az álomvilág hercegnője, akit a földre menekítettek, az Elmira - jel.: hercegnő - nevet kapta)

2018. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!