Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 18 éves lánynak milyen...

Egy 18 éves lánynak milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szóval benne van még javában a korban, de mégis kicsit komolyabbra vágyik. Pl. Müller Péter vagy Márai Sándor?

Légyszi adjatok tippeket!!!!!


2008. okt. 28. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Marai Sandorral szerintem meg erdemes varni...

Ha kicsit filozofikusabb dolgokra vagyik, akkor ott van pl. Kundera: A let elviselhetetlen konnyuse c. konyve. Szerintem ebben a korban jo csaladregenyeket is olvasni, mint amilyen a Steinbeck: Edentol-keletre. Elvont vilagban meg ott van pl. Boris Vian: Tajtekos napok. Aztan a klasszikusok, mint a Mester es Margarita, vagy a Bun es bunhodes..

Remelem tudtam segiteni.

2008. okt. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, én is pont Kunderát és Bulgakovot akartam ajánlani. Bár szerintem Márait is olvashat, ha komolyabb, érettebb gondolkodású. Ami egyébként nem életstílus függvénye. Én 16 évesen minden hétvégén punk koncertre jártam, színes tarajam volt, és vagy hatszáz piercingem, de annyi idősen már rajongtam Máraiért, és 13 évesen a kedvencem volt A Mester és Margarita. Szóval érettség kérdése, hogy mi való neki. Ha én magamból indulnék ki, akkor a 18 éves kori kedvenceimet ajánlanám, de nem tudom, hogy mennyire jön be más 18 éveseknek pl. Orwelltől az 1984 vagy az Állatfarm. Talán az Állatfarm könnyebben emészthető, én a mai napig nagyon nagyon szeretem, egyszerűen rettentő tanulságos. Az 1984 is nagyon nagyon jó, de olyan mélységesen nyomasztó, hogy azt csak egyszer olvastam el. Nem mintha az Állatfarm vidám lenne, de valahogy mégsem nyomaszt olyan nagyon. Aztán nekem nagy kedvencem voltt Matin Andersen Nexö: Ditte az ember lánya (első kiadásban Szürke fény) c. könyve. Szintén nem vidám, de olyan átéléssel lehet olvasni. Nem tudom, lehet-e mostanában kapni, de antikváriumban biztos megvan. És akkor ne feledkezzünk meg Robert Merle regényeiről, tőle nekem az első volt a Mesterségem a halál, aztán tőle nagyon jó még a Védett férfiak (negatív utópia, nagyon jó könyv), és a Malevill, ami a társadalom újrateremtéséről szól nagyjából, már ha én jól értelmeztem.

De ha valami modernebbet kéne ajánlanom, akkor Irwine Welsh: Trainspotting, hasonló mint a film, csak még sokkal jobb (ugyebár ez alapján készült a film), ez a könyv néhol nyomasztó, néhol vicces, néhol pedig igen igen tanulságos. De ha már a nagy filmek gyökereinél tartunk, igencsak tudom ajánlani Chuck Palahniuk: Harcosok Klubja c. regényét, egyszerűen fantasztikus könyvben olvasva. Érdekes, hogy én 13-18 éves korom között csupa ilyesmit olvastam, 18 éves korom után kaptam rá a könnyedebb irodalomra, mint pl. Salinger Richárd: Apám beájulna, vagy A. A. Milne: Micsoda 4 nap! című regények. Tavaly, 20 évesen olvastam Imogen Edwards-Jones Őrült divatvilág című regényét, ami szerintem nagyon érdekes olvasmány volt, de amolyan fiatalos könyv.

Ja, említsünk már magyar szerzőt is, szívből ajánlom Szabó Magda könyveit, bármelyiket. Személyes kedvenceim: Abigél, Az ajtó, Mondják meg Zsófikának, Álarcosbál. Az utolsó kettő inkább mondható ifjúsági regénynek, az Állarcosbál pedig hmm hmm, igen erősen tartalmazza az előző rendszer propagandáját, vagy ahogy akkoriban mondták, ott a "vörös farok", de még ezzel együtt is élvezhető, szórakoztató, megható történet.

Nos, én ezeket tudnám ajánlani, nekem ezek voltak a kedvenc olvasmányaim.

2008. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, rosszul írtam le az egyik szerző nevét, tehát Martin Andersen Nexö a szerzője a Ditte az ember lánya c. könyvnek.
2008. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elso valaszolo szuper konyveket ajanlott, bar nem tudom, hogy ha Kundera johet, miert ne johetne Marai? Meg ugy amugy is? :)


Az en ajanlataim (szinten 18 eves lany :)):


Carlos Ruiz Zafon: A szel arnyeka - ez komoly is, izgalmas is, szep is, humoros is


Wass Albert: A funtineli boszorkany - ez harom reszbol all, de nem tul hosszu egyik sem


Tovabba javaslok meg Szabo Magdatol barmit (kedvenceim tole Az ajto, Mondjak meg Zsofikanak), illetve szerintem a legzsenialisabb irodalma az oroszoknak van, Dosztojevszkij (a mar emlitett Bun es bunhodes nagyon klassz, de alapmu meg A felkegyelmu, es a Karamazov testverek), Bulgakov (Mester es Margarita), Tolsztoj (Haboru es beke, Anna Karenina).


Ja es majd el felejtettem Gabriel Garcia Marquezt, tole a Szaz ev magany nagyon-nagyon jo, es szep tortenet meg a Szerelemrol es mas demonokrol c. regeny (ezek nem is hosszuak, jol lehet veluk haladni).


Jo olvasast!

2008. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!! nagyon kedvesek vagytok!!!
2008. okt. 29. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elso valaszolo vagyok. Nekem 18 eves koromban mar nagyon tetszettek Kundera konyvei, es akkor tajt kezdtem olvasni A gyertyak csonkig egnek c. Marai konyvet. Azt viszont nem tudtam ugy ertelmezni akkor, mint nem olyan reg, amikor ujraolvastam. (Most 22 eves vagyok.) Ugy erzem, kicsit fel kellett nonom hozza, hogy azt az olvasatot kapjam, amit legutobb. Persze lehet, hogy valaki mar 18 evesen is eleg erett hozza. En nem voltam.
2008. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy mű értelmezése attól is függ, hányadszorra olvasod, nem feltétlen azon a pár éven múlhat. Bár ez mindenkinél változó.


Én Robert Merle könyveit tudnám ajánlani. A Malevil és a Védett férfiak tényleg nagyon jók, de a legbrilliánsabb szerintem a Madrapur (bár erről a könyvről nagyon megoszlanak a vélemények).

És gimi negyedikben olvastam ki majdnem az összes Robin Cook könyvet is, egyszerűen imádtam. :)

2008. nov. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Charlotte Bronte - Jane Eyre
2008. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dracula gróf válogatott rémtettei Bram Stocker Nagyon jó :D
2009. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18 éves lány vagyok és Merlét olvasok jelenleg. =)
2010. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!