Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak,...

Milyen könyvet olvassak, mondanátok párat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mondanátok pár könyvet ami nagyon jó?Ami elgondolkodtató vagy szókincsemet bővíti.Kalandos is lehet.Bármi ami jó.


Milyen könyveket ajánlanátok egy 16 éves fiúnak,nekem? :)


Előre is köszönöm a választ!



2018. ápr. 8. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Da Vinci kód, Hobbit, Gyűrűk ura, skandináv krimik.
2018. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Agatha Christie bármely könyve

Trónok harca

Bane krónikák

Az emlékek őre

2018. ápr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ObiiDave ***** válasza:
36%

George Orwell: Állatfarm

: 1984


Jane Teller: Semmi

Anna Woltz: Black Box

2018. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
23%
Winnetou! Mindenképp. Ha még érettebbet szeretnék ll, akkor Édentől keletre. Tökéletes korban vagy a Gyűrűk urához is.
2018. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azta! Nagyon köszönöm az ajánlatokat!Nagyon tetszenek a könyvek.Biztosan elolvasom őket!Még jöhetnek ajánlások! :)
2018. ápr. 11. 06:10
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Én 17 évesen olvastam a Mein Kampfot, amit 12 évesen vettem a húsvéti pénzemből, és akkor még nem értettem.


Nyilván ez függ az adott illető létezési szintjétől. Nekem bővítette a szókincsem, és emlékszem, hogy évekig utána még az írásomban is megjelent az a stílus, amit az utolsó németek használtak azokban az időkben.


Persze, nem mintha bármi különös lenne a Mein Kampffal kapcsolatban. Lényegében egy történelmi dokumentum, leírja Hitler, az első világháború és a párt történetét, ennél többet aligha tesz. Miután valaki olvassa, elég nevetségessé válik, hogy az emberek fejében valami "Sátán bibliájaként" él. Az égvilágon semmiféle "szélsőséges" nézet nincsen benne, csak a modern elmének, és örülök, hogy azóta meghaladtam a nemzetiszocializmust.



Lovecraft könyvei, főleg eredeti nyelven, szintén nagy hatást gyakoroltak rám. Misztikus horrort írt, de nem a mai olcsó stílusban. Egyesek szerint nem fikciót írt, hanem a saját látomásait jegyezte le és "színezte ki".

2018. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Hűha!!! Utána nézek! Köszönöm nagyon!!!
2018. ápr. 13. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereted az elgondolkodtató könyveket, tudom ajánlani Kurt Vonnegut-ot, nekem minden tetszett, amit tőle olvastam, talán az Ötös számú vágóhíd a legismertebb.
2018. ápr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Leiner Laura

Szent Johanna Gimi

Bexi sorozat

2023. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!