Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milliomodjára is, de ajánlanát...

Milliomodjára is, de ajánlanátok könyveket, amiknek egyszerű, ütős végük van? (esetleg filmet)

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, ami tényleg letehetetlen, a végén pedig fejbe vág.AMI TÉNYLEGA KEDVENCEM LEHET. Ami elgondolkodtat, ami életszerű, ami akár igaz történet, akár sci -fi, történelmi, vagy épp romantikus. Amin egy hozzám hasonló, folyton filozofáló, önbizalomhiányos, tudománymániás lány tud töprengeni. Persze azért nem kell túl komoly, drasztikus cselekményszál. Mostanában folyton az élet értelmén töprengek, az emberek sokszor hihetetlenül gonosz viselkedésén, hogy miért vagyunk a Földön, és minden sablonos baromságon. Úgyse találok rájuk választ, de akadnak könyvek, amik leírják a saját véleményüket ezekről, egy érdekes történet keretében.


És kérlek, fiatalokról szóljon, hogy bele élhessem magam. Vagy legalábbis legyen fiatal szereplő is. Krimik, thrillerek annyira nem érdekelnek, csak különleges esetben, horror szóba sem jöhet.


HP rajongó vagyok, imádom emellett az Éhezők Viadalát, Útvesztőt, Kés a zajbant, 90 percet, Sorstalanságot, Nyugaton a helyzet változatlant, Nyomás alatt - ot, Semmit.



2018. ápr. 13. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Kelly Oram:

Cinder és Ella 1,2 része

Szívzűrterápia strébereknek


Jay Asher

Tizenhárom okom volt


Leiner Laura:

Bexi sorozat

Ég veled



Nem tudom, hogy ezek mennyire nyerik el e tetszésed, de ezek eléggé fiatalosak és nekem igazán tetszettek. Mindenképpen nézz utánuk :D

2018. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez filmes.

Amúgy filózós filmek:

Kapcsolat

Űrodüsszeia

Csillagok között

2018. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Uh, bocsi #1, köszönöm szépen a válaszod, viszont... Leiner Laura könyveben minden van, ami szórakoztató, és egyszeri olvasásra vicces, viszont nagyon nem az a fajta,a min lehet gondolkozni. Cinder és Ella pedig szintén egy romantikus könyv, tinilányoknak. Én is az vagyok, viszont próbáltam, hogy az tűnjön ki a szövegből: nem annyira szokványos az ízlésem. Na mindegy.


#2 Utánuk nézek. Köszi.

2018. ápr. 14. 10:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy hangzik, a Zabhegyező tetszene neked. Esetleg Paulo Coelho-tól Az alkimista, aztán ha tetszik, neki elkezdheted olvasni más könyveit is, mind foglalkozik az élet értelmével, de elég olvasmányos módon. Dragomán Gyögytől a Máglyát is tudom ajánlani.
2018. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

1984, a Nyugaton a helyzet változatlan mellett ez bólintott fejbe leginkább. Illetve a Száll a kakukk fészkére. :) Ha meg letehetetlen kell, akkor a Ready Player One-t ajánlom, hihetetlen micsoda képzelőereje van a szerzőnek, na meg a Párválasztó trilógia (mindhárom könyvet egyben kiolvastam :). Illetve még a Mielőtt Megismerteleket ajánlanám, de nem a romantika miatt, hanem mert számomra pl érdekes volt egy kvadriplégiás ember életét is jobban megismerni + az eutanázia is nagy téma szerintem.

Még az Abigél jutott eszembe, nagy kedvencem a könyv, de a film is. Nem is értem, miért nem kötelező.. :)

2018. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, az 1984 - et egyszer már elkezdtem, de akkor még kicsi voltam hozzá. A Száll a kakukkot meg jó hogy írod, régen terveztem. A többit is nagyon köszi.


Bár enm értem, nekem valahogy az Abigél sosem tetszett annyira. Neked melyik a leg leg leg kedvenced?

2018. ápr. 15. 15:51
 7/10 anonim válasza:

Hú nincs ilyen konkrét leglegleges kedvencem, szerintem amiatt hogy eléggé sok műfaj érdekel, így emiatt nekem igazából külön kedvences polcom van - persze nem fér el az összes kedvencem rajta. :D Köztük van ugye amiket mondtam de itt van még a Lány a kötélen (hű ezt se tudtam letenni, pedig a cirkusz annyira nem az én világom), a Kívánságvarázslat (mesekönyv nem csak gyerekeknek). Vagy pl. a Jane Austen könyvek is közel állnak hozzám, az Edenbrooke, valamint még a Háború és Békét is nagyon megszerettem a végére, bár nem egy rövid olvasmány, és Tolsztoj sokszor olyan nagyon okosakat írt, hogy nem mindig értettem a filozofálgatásait az életről, háborúról, emberekről. :D

Kedvenc műfajt tudnék csak mondani, ami a sci-fi. :) Nemrég olvastam az Örökké a tiéd. c könyvet, ami még eléggé tetszett, illetve jó pár éve a Csúcshatást, bár ebből a filmváltozatot is nagyon kedvelem.

2018. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Aochan válasza:
E. Lockharttól A hazudósok Nekem nagyon tetszett az egyik kedvencem
2018. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ismerem, de köszönöm, mert kicsit elfelejtettem már. Pedig rajta van a listán.
2018. ápr. 23. 19:40
 10/10 A kérdező kommentje:
És HÚHA, csak most tudatosul bennem, hogy aki az 1984 - et és a többit írtad (amiket mégegyszer köszönök, a Száll a kakukk a következő áldozatom) megemlíted a Párválasztót is.. Hogy én mennyiredemennyire imádom azt a trilógiát. Kétszer olvastam. Azért írtam trilógiát, mert a negyedik ötödik, többitől teljesen elütő része nem igazán nyerte el a tetszésem.
2018. ápr. 23. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!