Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter univerzumában...

A Harry Potter univerzumában ki van fejtve a vallás? Arra gondolok hogy ha Sirius Black Harry keresztapja, akkor ez egyértelmű keresztény vonatkozás.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, polgári névadón is ugyanúgy megnevezhető keresztszülő.
2018. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó, ezt nem tudtam eddig. köszi
2018. ápr. 28. 00:34
 3/5 anonim válasza:
100%

Nem nagyon, legalább is én nem vettem észre. A varázslóknál inkább ilyen népi vallásosságra hajazó, misztikus dolog lehetett, de Harry korára már csak kevesen hisznek benne, mint mondjuk Luna és és az apukája.

Szerintem Sirius keresztapasága esetében csak szokásról beszélhetünk. Én is mondom legjobb barátom gyerekeire, hogy a keresztgyerekeim, mert hosszabb körbeírni, hogy ők kik is pontosan nekem.

2018. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kifejtve.

De szerintem van, aki vallásos, van, aki nem az; pont, mint a mugliknál.


Mármint:

Ha van egy mugliszületésű varázsló, aki egész gyerekkorában templomba járt, az lehet, később is vallásos marad, csak pár dolgot más szempontból néz.

Viszont valahogy nem tudom elképzelni Walburgát, amint vasárnaponként felnyalábolja Siriust és Regulust, majd lesétál velük a templomba, ahol összefut Bellatrixszékkal.


De ott van például Ali Bashir, aki seprűkkel üzletelt. Bár nem tudunk róla semmit, elképzelhetőnek tartom, hogy pl az arab varázslók követik a saját vallásukat. Illetve ugyanez igaz mondjuk Indiára, Kínára, afrikai népekre.

De itt is biztos vannak, akik tagadják a vallást.

2018. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

(Hupsz, elírtam😖

Ali Bashir repülő szőnyegeket akart eladni, csak közben az járt a fejemben, hogy a brittek azér nem vehettek tőle, mert ők seprűt használnak.)

2018. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!