Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Legendás állatok sorozatról:...

A Legendás állatok sorozatról: szerintetek is kár, hogy csak forgatókönyvként jelennek meg? A Grindelwald bűntettei jobb vagy csalódás? (Egy pár dolog lent)

Figyelt kérdés

Az első részben egyébként szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni a dologból. Pl több átkötés a Harry Potterre, nem?

Azonkívül a szereplőkkel is többet lehetett volna babrálni: szerintem kár, hogy az a muggli gonosz mostoha nem komolyabban szerepel benne, már sehogy. Illetve kár ,hogy Gravest kiírták idézőjelben nem? Szerintem jó katakter volt maradhatott volna még.


Rajongók ti hogy érzitek?



2018. nov. 30. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen olvasnám regényként, szóval szerintem is kár, hogy csak a forgatókönyv jelent meg.

Az alap Harry Potter sorozatot számomra semmi kiegészítő történet nem múlja felül, de a Legendás állatok 1-nél nekem sokkal jobban tetszett a Grindelwald bűntettei. Az első részt lefedi a címe, érdekes és szerethető, de nekem olyan céltalannak, nem túl izgalmasnak hatott. A Gr. bűntetteit szerintem nem fedi teljesen a címe, illetve a film első fele számomra zsúfolt, zavaros és történet nélkül haladó volt, de a másidik felére nagyon megszerettem. Nagyon tetszik a Grindelwald-Dumbledore szál, Göthe-t imádom, a Credence szál pedig a végére szerintem túl lett "erőltetve", hogy betolták a Dumbledore családba, de mégis, meg volt a hatása:)

Egyetértek veled abban is, hogy az első részben lehetne több átkötés. Értem én, hogy kiegészítőtörténet, és hogy jóval korábban jászódik mint a HP, de nekem azért hiányzott egy kicsit. A második részre szerintem ebben is javult, Dumbledore például jó ötlet volt. De ami egyszerűen csodálatos az a Roxfort😍 amikor a sima HP filmek készültek, moziban mentek, még nem is éltem, vagy nagyon kicsi voltam, így azokat csak úgy láttam, ha a tv-ben adták, vagy rákerestem Videa-n. Így moziban, a jól ismert HP zene, a Roxforttal hihetetlenül nosztalgikus, szívmelengető hatást ért el.

Sokak szerint nem jó ez a "nagyobb jóért" dolog, azaz a Grindelwald-szál, de nekem tetszett. Tetszett hogy nem egy szimplán gonosz ember, akit csak a hatalom érdekel, hanem vannak talán még meg is érthető céljai, mégis amit csinál, az kegyetlen, gonosz dolog, úgy ahogy van (szerintem).

Összesítve, a HP-t nem lehet felülmúlni, de én szeretem a Legendás állatokat is♡

2018. dec. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bennem még kettős érzéseket kelt. Egyrészt, nosztalgia-vonat, másrészt, vannak ígéretes ötletek és szálak. Ugyanakkor még mindig hiányos ez így, majd egyben lehet az 5 rész alapján megítélni az egész történetet. De ha mindent az utolsó részben akar megmagyarázni, az nem jó. A HP-könyvekben az átívelők mellett mindig volt egy aktuális rejtély, amit megmagyaráztak, így nem maradt hiányérzete az embernek. Szerintem is túlzsúfolt volt így most kicsit a történet, de biztos mindenki a helyére kerül. Szerintem ahogy haladunk előre, egyre több átfedés lesz, főleg, hogy 1945-ben Dumbledore és Grindelwald párbajával fog végződni. Ez előtt már lesz Dumbledore-nak egy húzós tanéve a Roxfortban, amikor Tom már elkezdi áldatlan ténykedését, Hisztis Myrtle elhalálozik, Hagridot kicsapják (és a titokzatos utazó, akitől Aragogot kapja, simán lehet Newt.) Illetve Grindelwald és Voldi találkozása a 7. könyvben egyáltalán nem utal arra, hányadik is, ismerhették is egymást akár. Ez alapján valószínűsítem, hogy a Titkok Kamrája-szál benne lesz vagy az utolsó, vagy az az előtti részben. Ez már elég nagy átfedés lesz. Credence meg a kronológia alapján nem lehet sem fél-sem édestestvére Albusnak, ez valószínűleg hazugság, hogy Dumbledore ellen forduljon. Elvégre csak rá kell uszítani valahogy. Regényben amúgy jobban ki lehetne fejteni a szálakat, és nem egy kritika írja is, hogy Rowling munkáján nagyon látszik, hogy regényíráshoz van szokva, a filmekhez túl sok, amit kitalál. Ezért sajnálom, hogy nem rendes regényben jelenteti meg. Akár azt is megtehetné, ha nincs kedve írni, hogy kiadja a feladatot olyan íróknak, akik filmek regény verzióit írják meg, és esetleg azt lektorálja. Nekem annyira nem is tetszik a forgatókönyv kiadása, kicsit olyan nekem, mintha "Nesztek, úgyis megveszitek" mentalitással menne. A jótékonykodás miatt elnézhető, meg a világ megteremtéséért, de azért mégiscsak, na.
2018. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azt se vártam, hogy válasz lesz nem, hogy ilyen terjedelmes, ennyire honorálható! Köszi!! :)


Mindent érintettetek szinte ami érdekelt, de Gravesről azonban nem írtatok.

2018. dec. 1. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Graves lehetett volna, de ő az Amerikai Kongresszus alkalmazottja, szóval nem sok keresnivalója lett volna Párizsban. A sorsát megtudhattuk volna. Elvileg, ha Százfűlé-főzettel vette fel az alakját Grindelwald, életben kellett tartania, hogy tudjon mindig szerezni tőle hozzávalót a bájitalba (ahogy ifj. Kupor is életben tartotta Mordont egy éven át az utazóládában.) Akkor illett volna kiszabadítani, és legalább annyi utalást tenni erre, hogy mondjuk ő is kikíséri a hintóhoz. Montha lett volna egy jelent, ahol Madame Pickery a tőle lopott pálcát forgatja szomorúan, az alapján lehet, hogy mégis megölte Grindelwald.
2018. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én az bánom nagyon, hogy az Elátkozott Gyermek nem jelent meg regény formában, mert azt úgy nagyon elolvasnám. Forgatókönyvként is jó volt, de szerintem regény formában sokkal jobb lenne, úgy az olvasó sokkal jobban a saját fantáziájára tudná bízni a részleteket.


De mint ahogy már előttem írták, a Harry Potter sorozat örök és felülmúlhatatlan, és semmilyen kiegészítő kötet nem fog túltenni rajta.

2018. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!