Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak el...

Milyen könyvet olvassak el angolul?

Figyelt kérdés

Elsősorban nyelvtanulás szempontjából szeretnék olvasni, hogy fejleszthessem a mostani tudásomat. Na most én szeretném egybekötni a kellemest a hasznossal és mivel szeretek olvasni ezért gondoltam hogy akkor angolul olvasnék. Most B1-B2-es szinten vagyok. Kedvenc írónőm (ha ez segít) Leiner Laura. De Stephen King írásait is szívesen olvasom.

Esetleg tudnátok tippeket adni hogy mit olvassak? A válaszokat előre is köszönöm.:)



2019. jún. 30. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam hogy az "Így neveld a sárkányodat" angol verzióval érdemes lehet kezdeni az angol nyelvű olvasást

(én kb. 2 hónapja nézelődtem ez ügyben, én B2-ről C1-re szeretnék fejlődni és úgy gondolom ilyen téren az olvasás az egyik legjobb tevékenység).

Ezen kívül Percy Jackson sorozatot ajánlották, Vaják sorozatot, (Harry Potter-t is).

Szerintem ha frissen első angol olvasásod lenne akkor érdemes az ismertebb regényeknél keresgélni. Mindenesetre úgy készülj, hogy olvasás mellé egy angol-magyar szótárat is vegyél kézbe.

Ha pedig belejöttél (mondjuk 5 könyvet kiolvastál angolul + mellé feljegyezted azokat a szavakat, amiket kinéztél szótárból (ez utóbbit szerintem érdemes) akkor igazából jöhet bármi, szerintem megtudsz majd birkózni vele.

(Én a Tolkien könyveket tervezem angolul olvasni).

2019. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!:)
2019. jún. 30. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Stephen King-et bátran elkezdheted angolul, szerintem a szókincs és a nyelvezet szempontjából is jó választás lesz. :)

Én a Harry Potter-t is élveztem angolul (főleg a magyarban frappáns varázslatok, a házak elnevezése és néha még a nevek is kihívásokat okoztak :))

2019. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2019. júl. 2. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!