Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Akik külfödiek és sztárfocistá...

Akik külfödiek és sztárfocisták pl, vagy együttesük lesz pl bts kpop, vagy profin síelnek, vagy gördeszkáznak, tehát látszik hogy kb kiskoruktól kezdik, azoknak honnan van erre ideje?

Figyelt kérdés

Most elnézve azt hogy amiota bólcsi/ovi/suli van és kifulladva esünk haza esténként amikor már fürdés vacsira van csak erő, hètvégèn meg az egész heti elmaradás van(mosás főzés takarítás talán rokonok barátok pár órára)egyszerűrn semmiféle ónmegvalósítás nem fér bele, ahogy nekem se gyerekkoromban.

Még biciklizni meg tudtam tanulni azzal hogy hétvégékre nekünk mèg volt hobbynk meg életünk, de az is alapszint csak. Igazából szerintem én semmiben nem vagyok profi.

Beírattak ugyan táncolni tanulni is, jártunk tesómmal talán 2hetente egyszer pár hónapig abbol se lehetett versenyszintet kihozni.

De mehettem sminktanfolyamra is de azóta is magamat festem csak.

Az idegennyelvet se tudtam megtanulni soha magántanárnál csak külföldön, ahol kora reggeltől lefekvésig nonstop csak az idegennyelvet hallottam.


A neten a short videok meg dugig vannak olyanokkal akik profik, de akár csak utcai gördeszkázásban vagy edzőtermi edzésben pl olyan húzódzkodásokat csinálnak amit az átlag nem tud, vagy biciklizésben motorozásban, vagy pl Ronaldo, Messi meg a többiek fociban, vagy Schumacher autóverseny, tisztán kivehető, hogy szerintem kicsi koruktól naponta lehetnek pályán, és nem egy iskolai oktatás szinten heti pár alkalommal pár órában csinálták.


Minket meg úgy érzem bedarál leszív a suli munka kombó. De felnőve meg se fizetik a több évtizedes tanulást se alig lehet normális munkahelyet is találni. És több évtized ment rá vèrt izzadva feleslegesen ill azért hogy ugyanezt folytassa az ember, hogy napi 8-10 óra munka csak a lakbèr és kajáért.



#idő energia források
dec. 17. 10:10
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Meg ugy voltam amugy vele nem is baj ha az iskola is neveli es szocializálja ne a rosszat tanulja tolem hogyan kell életkeptelennek lenni. Mert szerintem ez az ami nálunk megy.
dec. 17. 11:04
 22/31 A kérdező kommentje:

Akkor se volt jobb mikor 6 oráztam es bolcsi utan cűgölni a gyereket a városon át úszni judora es este 8 ra hazaesni kifulladva.

Ezert se értem hogy kéne ezt csinálni.

dec. 17. 11:12
 23/31 harebell ***** válasza:

Én pl amíg 4-ig voltam bent a suliban (csak alsós koromig), abban már benne volt helyben heti két hangszeres óra (a szomszédos épület volt a zeneiskola), egy sportszakkör és az iskolai énekkar, plusz otthon már nem kellett házit csinálni. Erre heti két táncóra jött (ha jól emlékszem, este 7-től), a többi délután és este szabad. Hétközben nem főztünk, azzal se ment idő/energia.

Később meg egyedül tudtam közlekedni, tehát ha egyig vagy kettőig volt órám, el lehetett jönni a suliból, az is előny.

A közlekedést fontos racionalizálni, ha lehet. Nem mindegy, hogy egy órára van az iskola vagy 5 percre.

dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Akkor vegyem ki es irassam vmi sportsuliba vagy máshova?

Nálunk a suliban van tánc a lanyoknak karate meg foci a fiuknak ez kb nagy nulla. Az a tipik siolai semmi ami nem hivatástudat szerű, csak van heti pár óra.

Pl focira jár de játszótéren egy sima "utcagyerek" is jobbaj focizik aki iskolában bukik mg ez a réteg.

dec. 17. 11:53
 25/31 harebell ***** válasza:
Attól függ, mi a célod. Ha csak az, hogy legyen egy hobbija, ami később a szenvedélye is lehet (vagy nem lesz, de az se baj), felesleges, a heti egy-két óra foglalkozás bőven jó. Vagy te most profi sportolót vagy hasonlót akarsz belőle nevelni? Ő hány éves és mit szeretne?
dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nálunk pl 7:45-re viszem suliba, 14:30kor hozom el, meguzsonnázik, megírja az írásbelit (max fél óra neki). Heti 2x 16:00ra viszem edzésre, 16:45-kor vége, 17-re már otthon is vagyunk. Még tanulja a szóbelit ha van, vacsorázik, játszik, 20-20:30 már ágyban van. Amikor nincs edzése akkor mégtöbb ideje van, de neki nem megterhelő, hogy "játék helyett" edzésre megy, mert szereti, neki az a hobbi. Enni is tud közben, pihenni is. Ha egy gyereknek nincs ideje enni, fáj a gyomra az túlvan terhelve vagy rossz az időbeosztás és semmire sem jut. Meg na, nem minden gyereknek való a sportolás sem, ezt eröltetni nem szabad és nem is lehet. Van akinek bőven elég az iskolai tornaóra plusz a tanulás, vagy nem fér bele. Aki ennél komolyabban sportol, annak több edzése van, de azt is összehangolják valahogy. Annak a gyereknek, aki profi sportolói karrierről álmodik bizony áldozatot kell hoznia abban, hogy a szabadidejét edzéssel tölti, nekik ez nem kényszer.
dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Nem akarom hogy elzülljön. Szóltak a tanítók hogy találni kéne neki megfelelő köröket mert allandoan a peremgyerekekhez csapódik es ha így halad(amugy neten is nevelési rovarokban is írják), akkor a kilógós iskolakerülő bandákhoz fog csapódni. Már ez látszik rajta.


És szóltak a tanítók, ill a neten is ez van hogy sokkal kisebb az esélye az elzüllésnek akkor, ha vmi csapathoz vagy sportkörökbe vagy hangszerkörökbe, stb, tartozik a gyerek, onnan lesznek barátai a sport/egyebek fogja őket össze es pl nem a fű majdan kamaszon..


Az elkallódás akkor esélyes, ha nem találják magukat fel hogy mit csináljanak egyutt a srácok, ami izgi is, és le is köti őket, bandaszellemiség.


Ez csak az egyik oldala a dolgoknak. Hogy nekem nem csak az nincs meg, hogy mire irassam be, hanem egyáltalán MIKOR? Mert melo suli után nekem kegyetlen faradtan nyűgösen vele még házit is csinálni nemhogy még este 8 ig cűgölődjünk mindenhova mikor neki amugy már 7:30 kor van alvásideje a hajnali kelések miatt es lehetőleg vacsorázva furdetve kéne elaludnia.


Aztán hétvégente is itthon szenvedunk, nekem is az meg a gyereknek is az. Nincs már az mint az én koromban volt hogy feljárnak egymáshoz a barátok vagy a játszón fociznak. En meg bevallom őszintén, eleget ültem már napokat is játszótéren.


A másik oldala meg hogy semmiben nem tud így kiteljesedni sem. Imádja a sportokat hangszereket még önmagát is keresi miben jó mi az ami fekszik neki mi az ami nem, még keresi azt is mi passzol igazán önmagához de mindenhez kialakul(na) kötődése. Pl a sulis pár órás foci is olyan rengeteget jelent neki hogy szegényke itthon is focizna de mivel nem engedett a szomszed miatt igy már zoknival focizik egyedul a miniszbában meg zsebkendőből csinált labdával szegenykém.


De kért volna zongirát dobot gitárt is mikrofont is mert szeretne tanulni nagyon meg érdekli nagyon a webszerkesztés is programozás játékfejlesztés de honnan szüljek én ezekhez tanárokat meg időt is?

Meg a drónozás azzal kamerázás influencerkedés, helikopterek is álma.

Meg a biológia kémia!! Mindennel kísérletezne bombát kreálna rakétákat lufibol is, meg habot, csodálkozik hogy elolvad a vízben a cukor. Az neki tiszta csoda.

Legutobb meg bűvészjátokakt is kèrt issza magába az egész füzetkonyvet 160 féle trükközést.


Johogynem sárkányokon ülve is repkedne már komolyan ha lenne lehetősége.


Annyira sajnálom hogy egy balfék szerencsétlen anyja van aki semmit nem tud neki biztosítani!

Sajnálom a gyerekem őszintèn szólva.


Reggelente a suliban bandákat szervezett mig nincsenek tanítók eleinte focizni de azt megtiltották.., aztán a tantermükben szervezett órákat" más reggeli ügyeletes gyerekeket invitált be hozzájuk, azóta zárják a tantermeket hogy ne mehessenek be, és ma már elkezdett hazudozni pl szertárbol ugy kér ki dolgokat portást kulcsot, hogy azt allitja xy tanito megengedte és kezdett bandákat szervezni már ahhoz is hogy amelyik szekrényben az osztály jutalomcukrai vannak meg tudják dézsmálni.


Ma már igazgatoi figyelmeztetésnèl tart.


Miközben egy mindenre kíváncsi éhes gyerekem van aki csak nem találja hogy miben is mélyedhetne el. De az egész életmódunk se tud erre alapot adni, ha nem tudom sehova cűgölni, mert örülök ha hazaesünk egyáltalán.

dec. 17. 12:31
 28/31 A kérdező kommentje:

Meg agyalok azon hogy veszek szintit tanulja azt is mert imádja azt is. Csak nekem a kotta kinai:(

De vannak tanítóprogis szintik is.


De ez csak 1.a sokbol amiket neg kéne valositanom. Nem győzöm. Anyagi keret is véges.

dec. 17. 12:34
 29/31 A kérdező kommentje:

Ja és a hip hop. Látott egy bemutatót a nagyszerelme meg hiphop-ozik. Persze hogy az sem ugy megy hogy hétvègèn meg kicsiknek.


Igazábol végtelen listát írhatnék mi mindent akarna. Még abban a korban van hogy "szivacs" és szívna mindent magába. Mindenben kipróbálná magát ami amugy segítene neki az önismeretben is szellemiség gondolkodásban is körökben is meg mindenben.


De lesziv minket a malom. En ezt látom. Mintha gúzsba kötne.


De másbol meg hogy az istenbe lesz akkor sztárfocista is?

dec. 17. 13:00
 30/31 anonim ***** válasza:

Pl. C. Ronaldó az iskola helyett is focizott, erre tette fel az életét. Civilként olyan buta mint a föld, 8 általánosa van, de egy dologban nagyon jó, és azzal pont világhírű lett.

De a mostani focistákat már külön akadémiákon, sportiskolákban képzik, bentlakással, ahol az egész tanterv, napirend úgy van kialakítva, hogy a tanulás és az edzés is beleférjen.

Az úszók meg, mint Egerszegi Krisztináék, felkeltek hajnalok hajnalán és már a suli előtt leúsztak sok kilométert.

Kell hozzá fanatizmus, eltökéltség és akaraterő, az biztos...

dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!