Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Shameless, melyik fajtája jobb?

Shameless, melyik fajtája jobb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van két fajtája. Én csak az egyiket láttam, azt hiszem az amerikait. Megéri megnézni a Brit-et is? Vagy a másik mérföldekkel jobb?
2022. szept. 1. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
az amerikai sokkal jobb :D
2022. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
US
2022. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A két pilot ugyanaz, utána elkezdenek más irányba menni a dolgok. Én a britet láttam előbb és szerethetőbbnek tartom. Az amcsi az elején túl rideg, néha a meztelenkedéssel próbálja feldobni a jeleneteket, majd pedig túlságosan hangsúlyos Fiona szerepe benne, ami csak azért enyhült a végére, mert a színésznő lelépett. A brit verzióban Fiona és Steve az első évad végén elmennek a saját életüket élni, és utána ahogy nőnek a gyerekek, mindig a legidősebb felügyeli a kisebbeket amíg ő is elhagyja a házat. Az amcsiban több a drámai szál, a britben több a vígjáték elem (hivatalosan vígjáték, az amcsi 1-2 évadra át lett sorolva drámába majd vissza), az amcsiban Frank kihasználja a családját és a kapcsolatuk is rideg, szinte kizárólag nyerészkedés alapú, a britben Frank elismeri hogy a gyerekek utáni segély miatt van szükség rájuk, de kimutatja az aggódást is értük, szorosabb a kapcsolatuk. Nagyon nagy különbség, hogy az amcsi verzióban a Maguire család felületes, kevés szerepet kapnak és csak egyenként, addig a britben a másik nagy főszereplő család (öten + barátnők), valamint a brit kocsmakultúra egészen más ahhoz képest, hogy az amcsiban pár alkesz törzsvendég van, ott az egy fontos kulturális-szociális közeg.

Viszont: a brit 2004-ben indult ami mai szemmel elég régi, és ott a durva manchesteri akcentus is, és mivel kevésbé híres, meg kell szokni a karaktereket a másik után. Az amcsi jobban belesimul a mai modern világnézetbe, nem tűnik idegennek, és mivel Paul Abbott mindkettőnek a készítője, az amerikaiban sok motívum és jelenet visszaköszön az "anya"sorozatból.


UK intro-k egyben:

https://www.youtube.com/watch?v=K5imnHjgg1A&t

2022. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!