Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Létezik még "whitewashing" a...

Létezik még "whitewashing" a jelenlegi médiában?

Figyelt kérdés

Állandóan látni hogy "blackwash"-olnak szereplőket, pl a Kis Hableány Arielje fekete lett, a Jók és Rosszak Iskolája filmben a fehér bőrű Agatha lett a maga ellentéte, és a Percy Jackson sorozatban Annabeth világos bőrű karakterét (nem fehér bőrű, viszont nem is afroamerikai fekete) lecserélték egy fekete színészre. Még a Hófehérkében is egy barna bőrű színész fogja játszani a hófehér bőrű főszereplőt. Olyan létezik még mostanság, hogy fekete karaktert fehérre cserélnek le? Ugyanolyan rossz a blackwash mint a whitewash, annak ellenére, hogy a white rasszizmusnak van beállítva, a black pedig inkluzivitásnak, hogy végre láthatják magukat a feketék a filmekben, és nincsenek elnyomva. Mind a kettő rossz a maga módján. Csak az kéne, hogy a szereplők hűek legyenek a karaktereikhez.

Vagy sokkal jobb, ne fehér karaktereket cseréljenek feketére, hanem egyedi fekete karaktereket találjanak ki, és egyedi történetet velük!



2023. szept. 15. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a gáz hogy már mindenkinek elege van ebből. A producerek vannak megáldva azzal hogyha nem tesznek bele változást a bőrszínnel, vagy lgbt karaktert vagy férfi szerepet nőnek adnak akkor felháborodás lesz belőle hogy nincsenek reprezentálva. De már arra is gondoltam hogy direkt csinálják hogy botrány legyen belőle így hátha jobban megnézik az emberek, de még ha nem is nézik meg sokáig forog a hírekben. Én amíg ez a "hófehérke" el nem kezdett okoskodni a médiában nem is tudtam hogy csinálnak belőle filmet. Nagyon sokan elmondták már pedig hogy miért akarnak női james bondot mikor tudnának egy másik lara croft szerű női karaktert alkotni. De most a Hófehérke is miért akarják (már ha barna is) miért kell badass(?) Karaktert csinálni belőle mikor a mesében egy szerelemre vágyó éneklős tinilány. Akkor legyenek kreatívak és találjanak ki új karaktereket. Olvastam amúgy ign a kommenteket fekete emberektől és ők se örültek neki hogy arielt maszkírozták át nekik, jobban örültek volna ha egy új eredeti karaktert kaptak volna mint pl tiana, vagy moana..
2023. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Demion ***** válasza:
100%

Elsőre a Ghost in the shell jut eszembe, ahol Scarlett Johansson játszotta az eredetileg ázsiai főszereplőt. Vagy a Doctor Strangeben az Ancient One-t (azt hiszem Ősmágusnak hívják magyarul) Tilda Swinton alakította. De Jézust is minden filmfeldolgozásban következetesen fehér színésszel játszatják el, holott a kétezer évvel ezelőtti júdeai zsidók nem fehér európaiak voltak, nagyjából úgy néztek ki, mint ma az arabok, mert ugye a közel-keleti éghajlatból nem lesz fehér európai ember... Egyetlen filmet láttam, ahol autentikusan egy arabos kinézetű színész (Cliff Curtis, egyébként maori származású, LOL!) játszotta:

[link]

2023. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Winettou
2023. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Azért megnézném, hogy mondjuk egy afrikai országban egy helyi karakterről készült filmet mikor fognak remake-elni más etnikum főszereplésével.
2023. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!