Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ha Magyarország keresztény,...

Ha Magyarország keresztény, akkor miért nem adnak a tévében keresztény/bibliai szappanoperákat a sok török helyett?

Figyelt kérdés

Pl. A tíz parancsolat c. brazil szappanopera, ami Mózesról szól.

[link]

Nagy öregjeink is gyakran hivatkoznak a tíz parancsolatra, mégsem fut egy ezzel kapcsolatos szappanopera sem a tévében. Hogyan lehetséges ez?

Templomba kevesen járnak, de akkor honnan fognak bibliai tanmeséket hallani az emberek? Nem a tévé felelőssége lenne ilyen esetben a keresztény edukáció?

Ennek ellenére folyamatosan ezek az áskálódó, veszekedő törökök folynak a csapból. Nem értem. Valaki érti?



máj. 10. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ki mondta Neked, hogy Magyarország keresztény?

máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy ország nem lehet keresztény, csak egy ember.
máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tízparancsolat, nem tíz parancsolat. Csak az előzeteseket látom a török sorozatokból, de nem úgy tűnik, hogy a hithű életre nevelnek.
máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem látom, csak hallom, mert a szüleim nézik. Ha éppen nem ordibálnak, akkor egymás ellen áskálódnak. Nem akarom megszabni mit nézzenek, csak mindig piszkálnak, hogy miért nem tévézek velük. Nem merem megmondani, hogy irritál, amit néznek.

Jó lenne, ha a csatorna váltana profilt. De biztos nem fog. :(

máj. 10. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit írtam, nem vallási műsor. Marakodás, ahogyan írod. Abból meg van magyar is bőven. A Jóban rosszban, Barátok közt sem szólt másról. De az amatőrökkel játszatott ENB is ilyen. Egyébként te néznél olyan sorozatot, amelyben csupa szent életet élők szerepelnek? Buzgón imádják az urat, kedvesek egymáshoz stb.
máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Általában ezekben is van konfliktus, de nem ilyen jellegű (nem ennyire kicsinyes dolgok vannak kihangsúlyozva).

Szóval nézném, ha lenne valami súlya. Nem tartom magam kereszténynek, de a kereszténységről szóló irodalom (vagy hívők által írt, nem tudom mi a helyes megnevezése), amit eddig olvastam eléggé tetszett. Abban is voltak "szentek", de volt rendes cselekmény is.

máj. 10. 13:13
 7/7 anonim válasza:
Miért akarod ráeröltetni a keresztény vallásod másokra és megszabni hogy mit nézzenek? Talán pont ezért nem kérnek az emberek az agresszív keresztény vallásból.
máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!