Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Megtehetik ezt a manipulálást...

Megtehetik ezt a manipulálást a médiában?

Figyelt kérdés

Az egyik tv adó weboldalán visszakerestem (visszanéztem) egy műsorban a világvége riportot, és vártam Balázs riportját ezzel kapcsolatban (most már tudjátok melyik tv adóról beszélek), de elmaradt. Mert kivágták a vele készült riportot, ami pontosan a lényeg lett volna számomra.


Pedig tudom, hogy ez a műsor volt az, amit a tv-ben láttam azelőtt 1-2 hónappal, és hogy balázs is benne volt, pontosan a csillagász riportja után következett. Pontosan emlékszem, hogy balázs a riport végén beszélt az új világrendről, hogy az új világrendben a főszerep a spiritualitás, béke és harmónián lesz. És tudom, hogy mögötte világoskék háttér volt.


Mivel ezt a műsort (a világvége riportot) már felvettem egyszer ugyan innen hypercam programmal, pontosan akkor, amikor vége lett a tv-ben ennek a műsornak, és amint lehett visszanézni máris lekameráztam ezzel a programmal. Csak kitöröltem a gépemről ezt a klip-et. De kár volt, mert egyébként a youtube-ra akartam feltölteni. De ez bizonyíték is lehetett vona ellenük, hogy manipulálják ezt a műsort. Mivel, aki megnézi az oldalt, láthatja, hogy pl: a hétfői műsor (amiről most beszélek) az egyik 18 perces, a keddi 24 perces, szerdai 31 perces.


Tehát úgy manipulálnak bennünket, ahogy ők akarnak.



2012. dec. 1. 03:44
 1/7 A kérdező kommentje:

De ez még semmi! Mert amikor a tv-ben láttam, pontosan emlékszem, amikor azt mondták benne, hogy: az új világrend kezdetén lesz egy hatalmas koncert, amin fellép az F.O. System az Utolsó Üvöltés című számukkal.


Most ahogy visszanéztem ugyanazt, itt meg azt mondja ugyanabban a riportban, hogy: az új világrend kezdetén lesz egy hatalmas koncert, amin fellép a VHK. (Vágtázó halott Kémek).


És nem álmodtam, nem vagyok részeg, mert 100%-osan tudom, hogy F.O. System utolsó üvöltést mondtak akkor a tv-ben. Akinek megvan ez a riport, esetleg felvette valamilyen felvevő eszközzel a tv-ből, az visszanézheti.

2012. dec. 1. 03:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Manipulálják ezt a műsort? :-D Minden műsor egy manipuláció!!! Operatőr vagyok és utómunkával is foglalkozom. Egy anyagot meg lehet vágni így is, meg úgy is. Egyszer régen volt egy Fókuszos műsor, amit forgattunk, egy vajszobrász fickóról szólt. Csináltunk egy riportot a feleségével, aki azt nyilatkozta, hogy tele van a h.cipője a férje dolgaival, éppen válnak. Erre kamera állj, szerkesztő szólt, hogy ismételjük meg a riportot úgy, hogy a feleség imádja a férje dolgait… Egyből pozitív üzenete lett a műsornak.


Ez egy nyílt titok, hogy a média úgy rángatja az embereket, ahogy akarja, azt, aki kapható erre és a lakosság túlnyomó többsége kapható erre. Mert benne leszünk a tévében, hú meg há, de jó lesz az… :-(( Az meg, hogy mit vágtak ki belőle utólag, nem nagy ügy. Mint egy marék mákból egy szem mák. Nem téma…

2012. dec. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Összegezve: Lehet hogy vágott ez a műsor, amiben ez a riport van, mivel egyik f*k*sz adás műsorideje sem egyezik azon az oldalon.

De hogyan cserélődött ki a zenekar? Mivel gondolom ezek a műsorok vannak a tv-ben is, már abból kifolyólag is, hogy én ezt egyszer már felvettem hypercam-el és ott F.O. System volt, most meg visszanézve VHK. De ha ez igaz, akkor nemcsak ez az adó manipulál, hanem mindegyik.

2012. dec. 1. 04:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 1. 04:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezért nem szeretem a tv-t. Ne oktasson, hogy mit egyek, meg hova menjek nyaralni. Mi az egészséges. Éppen mi a világdivat vagy ruhastílus. Ki a legújabb felfedezett énekes, akit követünk, míg meg nem halunk. Majd én eldöntöm.
2012. dec. 1. 05:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy leforgattak több zenekart is. Aztán vmilyen (általunk nem ismert) okból kifolyólag a "felsőbb hatalmak" úgy gondolták, hogy az úgy nem jó és átvágatták az egészet, kihagyatva belőle azt, amit Te fontosnak tartottál. Ilyen volt velem is; készen voltam egy anyaggal, nagy örömmel átadtam a megrendelőnek, majd jött az észrevétel és kezdhettem újra az egészet vágni. :(( Az meg, hogy mi ment le tévében és mi megy a netre… Ha akarják kihagyják, ha akarják átvágják - ezzel átvágva Téged is. Ne hagyd magad és kész! :) Tojd le, hogy mi hol megy le! - hiszen úgy sem nézel tévét! :))


"Ne oktasson, hogy mit egyek, meg hova menjek nyaralni… egészség… világdivat… ruhastílus… énekes…"

Írásodból gondolva, 20on éves lány lehetsz, lázadsz a tv ellen. :)) Mondom, ne foglalkozz vele! Nem tudsz ellene tenni, ne engedd, hogy hatással legyen rád.


100 adóból 110 manipulál. Például, az sms műsorok sem azért vannak, hogy kiderüljön, a néző mit szeret, mi a véleménye, hanem az óriássssi bevétel. Esetleg, egy kicsit érdekli a szerkesztőket. Meg ezek a kvíz műsorok!!! Olyan kérdések pld. hogy 'ön most melyik adót nézi'. :-))) Röhej! A nézettségre gyúrnak ezerrel. Jó, egyszer betelefonáltam én is, mert vmi művészeti kérdés volt és biztos voltam magamban. Természetesen, nem jutottam el az adásig, de legalább fizettem érte! Az egész miatt, magam előtt égtem.


Ajánlom ezt a két bejegyzésemet:

[link]

[link]

2012. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 1. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!