Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A magyar HD csatornák milyen...

A magyar HD csatornák milyen felbontásúak? Úgy tudom, hogy maximum 1366x768-as mindegyik.

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést már tegnap is feltettem, de lehet, hogy rossz helyen, ezért válaszolt csak rá egy valaki. :) Remélem, nem baj, hogy itt is megkérdezem. /Bár eleve itt kellett volna megkérdeznem, és nem a Szórakoztató elektronikai eszközöknél. :D/


Szóval ha egy HD adóra ráállok, akkor kiírja, hogy 1080i. Ami ugye nem a klasszikus Full HD felbontás. Annak az egy válaszolónak szintén nincs "1080p"-je, csak "1080i"-je az ő HD csomagjában. :)

És hallottam már ezt, hogy pl. az M1 HD adása is csak 1280x720-as felbontás környékén van.


Igaz ez, hogy magyar Full HD csatorna nem létezik? Ha igen, akkor fura belegondolni, hogy valakinek 3D tévéje is van, sőt, valakinek biztos már Ultra HD-s is, miközben még a Full HD-t se lehet kihasználni... Legalábbis tévézésre biztosan nem.


2014. márc. 4. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

1080p adás Európában egyáltalán nincsen, sőt megkockáztatom, hogy a Földön sehol máshol, legfeljebb a japánoknál. Az 1080i jelzésben az i azt jelenti, hogy interlaced, vagyis váltott soros a képtovábbítás. Az 1080i adás felbontása is - általában - fizikailag 1920×1080, de a gyakorlatban két egymásba fésült 1920×540-es félképből tevődik össze. Ez a felbontás jellemző a magyarországi HD adókra (pl. M1 HD, stb.) A németek viszont a 720p felbontást kedvelik, sokan ezt szebbnek látják az 1080i-nél.


Az 1080p felbontás jelenleg csak BluRay-lemezeken elérhető.

2014. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!