Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi értelme van annak, mikor...

Mi értelme van annak, mikor egy szinkronizált film/sorozat magyar szinkronja alatt megy az eredeti angol vagy valamilyen szöveg?

Figyelt kérdés
Ilyenek például a TLC-n vannak.

2015. júl. 30. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom azért, mert ezek egy hangsávval készültek, és ha levennék, akkor nem lenne semmi más hang se, a környezeti hangok nélkül pedig elég béna lenne. :D

Meg ezek nincsenek rendesen szinkronizálva, 1-2 hang alámondja a magyar fordítást, de nincs igazítva a szájmozgáshoz, tökéletesen időzítve, a hangsúlyozásra sem adnak annyira és nem kap minden szereplő saját hangot. Még ha nem is érted az eredeti szöveget, sok információt abból szedsz ki, ha észre sem veszed tudatosan. :)

2015. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem :)
2015. júl. 30. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:

nem értelem kérdése.

jól mondja az előző, de kiegészíteném valamivel.

filmek esetében létezik a nemzetközi hangsáv, ez a film soundtrackjét tartalmazza a dialógusok kivételével. ezt a film nagy külföldi forgalmazócége készítetti el a post-production szakaszban. néhány film esetében viszont van, hogy nem készül el a nemzetközi hangsáv, különböző okok miatt: a rendező letiltotta a szinkront (Kubrick pl.) vagy hiba került a gépezetbe (Burton Beatlejuice-a ilyen).


dokumentumfilmek esetében sem készül nemzetközi hangsáv, mivel a legtöbb országban nem szinkronizálnak dokumentumfilmeket. itthon sem szinkronizálják őket, mert nem szájmozgásra lesz ráillesztve a dialóg, hanem szinkrontolmácsolás zajlik.


egyébként nagyon sok európai országban semmi hagyománya nincs a szinkronnak. skandináviában mindent feliratosan adnak, a szlávoknál pedig minden szinkrontolmácsolva megy.

2015. aug. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem értek ezekhez a hangsávokhoz, szóval azt nem értem, ahogy írjátok, de a többit értem :D
2015. aug. 1. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:
halál világosan lett leírva, nem tudom mi nem érthető még ezen?
2015. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azt nem tudom, hogy mik azok a hangsávok.
2015. aug. 1. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Lényegében külön "sávokon" vannak a film hangjai: a beszéd, a hangeffektusok, a zene, stb külön vannak felvéve. Ha egy filmet leszinkronizálnak, akkor a stúdió megkapja a beszéd nélküli filmet, amiben csak zajok meg zene van. Aztán erre veszik fel a szinkront.


De TV-s dokumentumfilmek esetében általában nincsen különvéve a beszéd, a zajok és a zene, hanem minden egy sávon van, és így kapja meg azt a szinkronstúdió. Ezért nem tudják kivenni belőle az eredeti beszédet. Láttam már a Discovery-n olyan dokumentumfilmet, amiből ugyan kitörölték az eredeti beszédhangokat, de ezzel együtt eltűnt a zene is és a hangeffektek is, mert az egész egy hangsávon volt.

2015. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így értem..Köszönöm
2015. aug. 2. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!