Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Anime kedvelők, van itt...

Anime kedvelők, van itt akinek hasonló a véleménye, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Feldobott nekem egy videót a youtube, amin eléggé ledöbbentem. Egy animefan videós beszélt elég nyálas formában, arról, hogy miért nem baj hogy nem nőtt ki az animékből, és hogy ő milyen különc gyerek volt, hogy ő azt várta, hogy hazaérjen az iskolából animézni, haverjai, klikkje sem volt, de azután rájött hogy nem ő az egyedüli, megtalálta a hasonló típúsú emberek közösségét, és most huszonévesen cosplayezik, meg mindenféle conra jár, ezért milyen jó neki, továbbá őket nem érdekli, hogy ez az egész "gyerekes" mert jó átélni azt a karakterisztikus hangulatot, meg ez is csak egy hobbi, és sok ilyen ember van, úgyhogy ez tulajdonképpen már ilyen tekintetből egy olyasféle cucc mint a videójátékok, hogy azokat is lassan "elfogadta" a társadalom felnőttek hobbijaként is -meg még minden hasonlóan csöpögős töltelék, hogy már ők is egy közösség, és nem különcök, csak egy bizonyos hobbi kedvelői. Én meg ülök a telefont meredten bámulva, és tulajdonképpen olyan érzésem volt, mintha lehugyozták volna a médiumot, amit kedvelek, mivel (habár elég asszociális vagyok, de...) nekem van klikkem, több is és egyik sem animés, átlagos emberekből állnak, van köztük gengszerkedő afrokultista, páwa, popzenekedvelő mainstreamrajongó, néhány inteligens de nem különc ember, rockerek is, tehát társadalmilag sikeres emberek és engem sem tartanak "kocka otakunak", mondjuk nemis öltözök, viselkedek úgy. Félreértés ne essék, nem nézem le az animefanokat, de ebből a videóból nekem úgy tűnt, hogy pont ők azok, akik lehúzákk a műfajt, MIVEL nem azt mondják, hogy az anime maga csak egy médium és felnőtteknek készült darabok, alműfajok is vannak, felnőtt karakterekkel (ami az igazság, persze arányaiban kevesebb az ilyen darab), hanem azt, hogy igen, ez tényleg egy fura, bizonyos tekintetben gyerekes dolog, de őket ez nem érdekli és bizonyos esetekben pont ezt szeretik benne, és már sokan vannak, úgyhogy f^ckoff. Komolyan? Már ez lenne a módi a médium legmeghatározóbb kedvelői szerint is, nem megmutatni, hogy igenis vannak zseniális darabok amik minősége és tartalma messze felűlmúlja a "felnőtt" kategória belépőjét (nem, a szex és a gore nem szempont). Tehát rájöttem, hogy én többre tartom a médiumot, mint a legtöbb kultistája, akikkel eddig azt hittem hogy közös véleményen vagyunk. Így még szép, hogy nincs sok lajikus megbecsülése a műfajnak. Ami meg a hab volt a tortán hogy a videóba be volt vágva a Fate Zero -ból is egy jelenet, ami a legéretteb animék egyike, karakterek, cselekmény és stílus szempontjából. Komolyan a legtöbb animefan tényleg azon a szinten van, még felnőttként is, hogy csak a shounent meg az ecchit látja, még ott is ahol nincs, vagy alig van? Én szeretem az animéket, de már értem, miért nem sikerült vegyülni a kimondott fanokkal. Ti mit gondoltok a fent említettekről, van akinek hasonló a véleménye?

2016. aug. 13. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Két tipp: tördelés és központozás.

Szenvedés olvasni az írásodat, néhány mondatnak se füle, se farka és elveszi az ember kedvét egy ilyen tömör szöveg. A bekezdéseket nem viccből találták fel.


A kérdés tárgya: Nekem nem újdonság, hogy az animés közösség aktív részének elsöprő töbsége, finoman és úriasan szólva retardált fäsz. Nemkem sem igazán van kedvem betagozódni a közösségbe emiatt.

2016. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok animés tényleg nehezen tud beilleszkedni a suliba. Általánosból ismerek egy animés lányt, őt sem fogadták el. Nem volt magába forduló, nyitott volt, szeretett volna barátkozni, de gyerekesnek tartották. Utólag már bánom, hogy nem barátkoztam vele, féltem mit gondolnak mások. Most középsuliban is van egy lány, de ő nagyon visszahúzódó, egyedül szeret rajzolgatni. Tanulva az előző hibámból, odamentem hozzá. Elkezdtem beszélgetni vele, és kiderült, hogy meglepően intelligens, aranyos, és jólelkű lány, ő lett a legjobb barátnőm. Sokan gyerekesnek tartjàk az animéket, mert rajzfilm. Hiába mondod, hogy vannak komoly, felnőtteknek szóló animék, úgysem fogják megérteni, gondolom a videóban szereplő csaj is ezért nem próbálkozott vele. A cosplay-jel meg mi a bajod? Szerintem vannak igazán igényes cosplayek, lehengerlő, hogy miket képesek kihozni magukból az emberek. Egy igazán igényes művészet


Én nem vagyok nagy animés, inkább a japán kultúra és a cosplay érdekel


17/L

2016. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak érdeklősésképp: nem linkelnéd ide a videót?


Egyébként igen, van, akinek hasonló a véleménye, gyakorlatilag ugyanakkora kultúrája van az ilyen fanatikus rajongók lenézésének, mint magának a fanatikus rajongásnak.

https://www.youtube.com/watch?v=8pQU9weKoog

2016. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D-Mano ***** válasza:

Teljesen megértelek. A tapasztalataim alapján az animés szubkultúrának van egy sötét bugyra, ami egyre tágulni látszik. És sajnálatos módon ez a bugyor eléggé hivalkodó tud lenni, következésképpen egy átlag nemanimés sokszor ezzel találja szemben magát, és megjegyzem, ha ez alapán kellene megítélnem az animéket, akkor én is negatív hozzáállást tanúsítanék.


Ui.: Hosszabb szövegeknél valóban nem árt egy derék tagolás, mert- főleg jelenlegi információ-bombázó világunkban- sokakat elriszthat így az a csomó betű egyben. :)

2016. aug. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A tagolatlanságért bocs, eléggé indulatban voltam :D.


2.válaszoló: A cosplay -jel nincs bajom. Az hogy megemlítettem csak azért volt, mert az említett fanok egyik legnagyobb hangadási módszere.


Egyébként, a különcökkel sincs bajom, de az hogy valaki különc nem mindig jelenti azt hogy intelligens is. Lehet, hogy akit megismertél tényleg az volt.


Sok példa van arra is, hogy csak játtszák az emóst és okoskodnak, ezért titokzatosnak, intelligensnek láttszanak, de ha hasonlókkal kerülnek össze, elengedik magukat és kiderül, hogy teljesen kretének.


A videó: [link]


Alapvetően a hozzáállásával volt bajom. Azt állítja, hogy az anime unblock alapvetően gyerekes, de nem baj mert ők pont a gyerekkoruk felidézése, hangulata miatt szeretik, úgyhogy nem is kell semmi komolyat elvárni a műfajtól. Nem ismerem a videóst, ezt az egy videóját láttam.

2016. aug. 13. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor következzen egy hosszabb komment, mert elkezdtem én is indulatban lenni, ugyanis pofátlanul demagóg módon írtad le a videó tartalmát, gyakorlatilag tele hazugsággal.


Igen, a srác elmondta, hogy beillleszkedési kudarcok elől menekült fiktív világok élvezetébe, aminek az ő esetében az anime volt a forrása, és hogy ez a fajta befogadás beleélést jelentett, arra viszont nem utalt, hogy ez a szokás különleges (vagy pozitív értékű) lenne, ahogy azt te pejoratívan hangsúlyoztad. Valóban nem az, az online hobbiknak élő magányos emberek élettörténetét mind hasonló dolgok motiválják.


A másik, hogy a gyerekes szó sehol nem hangzik el, és az sem, hogy a valóság elől menekülés, és ez az érzelmi átélés követendő célja és módja lenne a befogadásnak, szimplán arról van szó, hogy a legtöbb tizenéves tizenévvességéből fakadóan így viszonyul az animékhez (meg általában bármilyen cselekményes műhöz), emiatt aki most aktív élvezője a műnemnek, az nagy gyakorisággal így kezdte.


Arról sem hangzott el egyetlen szó sem, hogy ő személyesen conokra járna, és cosplayezne, az ilyen felvételek csak illusztrálják az animés közösségeket.

Amiről valóban beszélt, az az, hogy a gyereksorozatok, amik az animékhez vonzották a fiatalokat, egy egész generációt szólítottak meg, és hogy az internet később terepet adott az egymáshoz szólásra, és az összegyűlésre.

Amit az efogadottságról mond, az sem a szokásos elméleti agymenés arról, hogy mennyire ugyanolyan az animenézés, mint más hobbik, hanem a közösségi rendezvények hatásait magyarázza; hogy ezek hatására valamennyire elfogadó lett a közvélemény.

A Fate/Zero-ból egyetlen néhány másodperces jelenet volt bevágva, és az sem a gyerekkori élményekről szóló részben, hanem a Madokával, a Spice and Wolf-fal, a Cowboy Bebop-pal együtt, pontosan a méltó helyén.


Alapvetően a videó nem is a 'felnőttes-gyerekes' vitaalapanyaghoz szól hozzá, hanem a 'nerdy-cool' -hoz.

Hogy az animék élvezete nem összeférhetetlen a társadalmi élettel, a felelősséggel, és az önálló élet más elemeivel.

Ezt a gyerekességet, és a 'nem kell komolyan venni' üzenetet csak te képzeled bele a videóba.


Gigguk hozzáállását az animékhez tessék nem lefikázni, egyáltalán nem szokta tagadni, vagy figyelmen kívül hagyni a felnőttes aspektusokat. És a fanatikusságnak is nagyon szar példája, tőle származik az a videó is, amit fent linkeltem az otakulenézés illusztrálására. Ha vetted volna a fáradságot, hogy ránézz a linkre, lehet, hogy ezt a posztomat megspóroltam volna.

2016. aug. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem 100% -ban a videó alapján írtam, amit. Igen, amint leírtam nem ismerem a videóst, és talán tényleg hiba volt rá hivatkozni.


Alapvetően a fent leírt dolgokat személyes ismerettségem, fanokkal való tapasztalataim alapján írtam. Már ezelőtt ki akartam írni ezt a kérdést általánosságban beszélve, de gondoltam megpróbálom meglovagolni a videót, mert esetleg így konkrét példát tudok hozni. Ez igazából már csak egy csepp volt a pohárban, úgyhogy beismerem nem voltam objektív.


Így utólag visszagondolva a "kinövés-visszanövés" húzott fel. Nekem ez úgy jött le, hogy igen, kinőtt ebből a gyerekes cuccból, de később visszanőtt bele, csak mert fun.


Nem akartam inzultálni senkit, csak próbáltam nyomatékosítani, úgy látszik túlzásba estem.


A leírtak nem egyeznek 100% -ban a videóssal, de a tézis megalapozott, ha nagyrészt nem is a videó által.

2016. aug. 14. 10:46
 8/8 A kérdező kommentje:
És így újranézve a "kinövés-viszanövés" fogalmát is konkrét darabokra értette.
2016. aug. 14. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!