Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lady Gaga Scheiße című dalában...

Lady Gaga Scheiße című dalában mit jelent ez a szöveg?

Figyelt kérdés

Ich schleiban austa be clair

Es kumpent madre monstère

Aus-be-aus-can be flaugen

Begun be üske but bair


Ich schleiban austa be clair

Es kumpent üske monstère

Aus-be-aus-can be flaugen

Fräulein üske be clair


Eléggé német hangzása van, én beszélek németül és angolul is de valahogy semmi értelme sincs, pár német szót ismerek fel hogy ich, aus, fräulein, meg néhány angolt se így sincs értelme. Mi a jelentése vagy milyen nyelven van?


[link]


2019. okt. 5. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, hogy nem érted, ugyanis nem németül van. Több nyelv szándékos egyvelege a szöveg. Biztos megvan a maga magyarázata, hogy mit akart vele kifejezi ("Mire gondolt a költő?"-effektus ugyebár...), de nem vagyok jártas Lady Gaga zenéjében vagy szellemi világában.

Német, latin, francia, spayol, meg még a Jóisten tudja milyen nyelvek vannak egybekeverve.

2019. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sokan tudtok valaszolni mondhatom
2019. okt. 11. 04:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoltam tisztességesen, ahogy erre a kérdésre válaszolni lehet... és igen, nagyon szívesen, ha már így megköszönted...


Ha esetleg azt várod, hogy valaki fordítson le neked egy kvázi érthetetlen fantáziaszöveget, 5-6 nyelvből és órákig sz*rakodjon vele szívességből, azt elvárogathatod...

Mondom úgy, hogy fordító vagyok, a kutya se fog neked ingyen ezzel pepecselni órákig. Segítettem, hogy milyen nyelvekből áll össze, vedd a fáradságot és dolgozz, ha annyira érdekel ez a hülyeség.

2019. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bár régi kérdés, azért válaszolok. Ez a dal a nők jogairól szól, ha az angol részt érted, vagy lefordítod láthatod és megérted az üzenetet. Ennek a résznek ami az elején van, valóban nincs sok értelme, de ahogy előttem is írták, szándékosan. Gaga úgy kezdi a dalt hogy “I don’t speak German, but I can if you like” majd folytatja a hamis némettel. Ahogy Gaga maga is elmondta egy interjúban, azért használta ezt a hamis németet, mert ezt a témát (a nők jogait) az emberek gyakran figyelmen kívül hagyják. Emellett úgy érzi, hogy amikor beszél, az emberek csak azt hallják hogy blabla, vagyis kb semmit nem értenek meg belőle és ezért használja itt ezt a szöveget. Érdekesség hogy amúgy német hatása van, mégis francia akcentussal mondja ki ezt a részt.
2022. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Scheiße szart jelent németül
2023. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!