Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kb mennyi idő alatt lehet...

Kb mennyi idő alatt lehet megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Hali. Nos, nemrég kezdtem el gitározni, és arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő mire megtanulok. Tanár nélkül szeretnék, és tudom ez sokmindentől függ. Csak olyan szintre gondolok, hogy ha hallok egy zenét, meglesem hogy kell, és 1-2 nap gyakorlás után menjen (persze nehezebb zenéknél más a helyzet). Ilyen szintre mennyi idő eljutni? Amúgy az is érdekelne, hogy ugye most az akkordokat tanulom, de ha a legfontosabbak ezekből be lesznek gyakorolva, mi a kövi lépés? Előre is köszi 🙂

2020. jan. 14. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos, vagy akusztikus gitár? Milyen műfaj? Általában max pár hónap az alap akkordokból dalokat tanulgatni, de ez nincs kőbe vésve. A kérdések a második kérdésedre még inkább vonatkoznak. De ami kellene az az, hogy nagyon gyorsan tudj, szünetek nélkül váltani. De utána eselteg a skálák pl. De neten vannak egész jól felépített tanfolyalok, amikből ha nem is érdekel, legalább a felépítésbe érdemes belelesni
2020. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Elektromos gitár, mert az unokatestvérem ezt tudott kölcsönözni. Tudnál ilyen ingyenes tanfolyamot mondani/ belinkelni, vagy leírni hogy milyen jellegűre gondolsz?
2020. jan. 14. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul a justinguitar. Com
2020. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/channel/UCfiMkclfu2E2Z5CNR_vHUjQ


Lassan mondja, jól mondja, magyarul mondja, nagyon jóindulatú figura.


Ránézhetsz, hogy mi az amit nem tudsz még, de nem érdemes olyasmibe harapdálni, amire még nem vagy képes, mert gyorsan elveszi a kedved. Kialakul, ne siettesd!

Jó gitározást!

2020. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

501. ilyen kérdés. Mindegy leíró ide is.


Hova sietsz? Csináljad aztán majd megtanulsz és kiderül.


Azért az én példámat elmondom: Nekem kb. 4-5 év volt (14 évesen kezdtem) oda eljutni oda hogy le tudják jól hallgatni egy dalt és kottába leírni. Én megszenvedtem vele, mert valószínűleg nincs nagy tehetségem hozzá, viszont annyira ez nem érdekel. De szerettem/szeretem csinálni, ezért ment. Én tanárhoz jártam, de a tanár egy mentor inkább hogy ha van kérdésed azonnal tud remek tanácsokat adni.


Én jazz-t játszok, de szerintem a stílus mindegy. Kinek mi tetszik...


Akkordok? Hát tábortüzi akkordok után próbáld azokat az akkordokat 500 féleképpem lefogni és jöjjel rá a logikájára.


Pl. gondolom a tabortüzi G-dúrral kezdtél. Azt még 500 féle módon lehet lefogni. Én ezzel folytatnám...

2020. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a remek válaszokat. Nem számítottam arra hogy ennyi értelmes választ kapok, mindenkinek köszi és legyen szép napotok, jó gitározást :)
2020. jan. 15. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire vagy tehetséges, ügyes, mennyire olyan az anatómiád, ami a gitározáshoz jól jön, mennyi időt szánsz rá, mennyire vagy eltökélt, mennyire bírod a monotóniát, mennyire vagy türelmes (saját magaddal szemben is), mennyire vagy optimista, mennyire hiszel magadban, mennyire van reális önértékelésed, mennyire hagyja a család, hogy gyakorolj, mennyire támogatóak, meg még ezer ilyen. Ja, meg hogy milyen zenei előképzettséged van, milyen hangszeres gyakorlatod, tapasztalatod.
2020. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!