Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Teljesen kezdő gitárosnak...

Teljesen kezdő gitárosnak milyen gitárt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlották a nylon húros akusztikus gitárokat, de azon belül melyik márkájú vagy konkrét gitár jó?

Teljesen a nulláról kezdeném és mai pop zenéket szeretnék majd játszani.(Nem tudom hogy ez befolyásol-e valamit)


2020. aug. 30. 21:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy a gitárhoz tartozó tartozékokat szettben vagy külön külön érdemes megvenni?
2020. aug. 30. 21:38
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyet veszel kezdésnek az akusztikus gitáron belül.
2020. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Valóban mindegy, de ha popzenét akarsz játszani azt fémhúros legtöbbekbek jobban bejön, persze lehet van, aki klasszikuson (nylon) szereti, de az általában inkább spanyol, vagy klasstikus gitárzenéhez való.
2020. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is totál kezdő vagyok, nekem is nylon húrt ajánlottak, de nekem nagyon nem jött be, vettem inkább egy fémhúrosat (a másikat meg eladtam), el sem lehet mondani a különbséget, még az én 0.0-s szintemen sem!
2020. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlgatják a nylont, mert puhább, mint a fém, de ez csak látszat, mindkettőtől fájni fog az ujjad, nem oszt nem szoroz, hogy fém-e, vagy műanyag. Azzal kell kezdeni, amelyik szimpazikus, és jobban tetszik a hangja.
2020. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2020. aug. 31. 18:48
 7/13 Mojjo ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb tanács, amit egy kezdő kaphat, hogy kezdjrn nylonhúrossal.

Akkor vegyen valaki nylonos gitárt, ha klasszikus gitározni akar, vagy flamencozni. Vagy ha kifejezetten a nylon húrok hangja tetszik. Minden más esetben NE nylonos gitáron kezdj.

Komolyan, eszement marhaság ez a nylonossal kezdjünk izé, és terjed, mint a pestis...

2020. szept. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nylonhúrossal kezdtem (ezelőtt majdnem 20 évvel).

A tanítványaim közül azok fejlődtek a legjobban akik elektromos gitáron kezdtek el tanulni - nem tudom, hogy csak véletlen vagy van valós összefüggés.

Úgy gondolom, hogy egy minőségi hangszer mindegy melyik alaptípusból való az jó lesz. Egy kezdőknek szánt hangszer már kevésbé. Egy 20 ezer forintos AC gitár legfeljebb arra jó hogy elvegye a kedved.

Amennyiben megteheted válassz minőségibb hangszert.

2020. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is "rossz" hangszeren tanultam, nem a hangjával, vagy a minőségével volt baj, csak egy borzasztó nehezen játszható, nagy húrtávolsaggal rendelkező gitár volt, amin nyilván lehetett volna korrigalni, de végül nem csináltattam meg, azóta sem. Engem anno inkább arra inspirált, hogy megküzdjek vele. Abból kizárólag előnyöm származik, ha egy kényelmetlen hangszeren is tudok játszani. A kényelmes pedig ahhoz képest sokkal könnyebb. Akit elriaszt egy rossz hangszer, az annyira nem is akarta a dolgot. Szóval a lenyeg, hogy ne add fel. :)
2020. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8as vagyok

A #9-esnek alapvetően igaza van. Én is egy rettenetes minőségű kényelmetlen hangszeren kezdtem tanulni. Engem is arra inspirált, hogy csakazért is leküzdjem vele az akadályokat de ezzel nem mindenki van így...

Embere válogatja, de ha egy “szar” hangszerrel tanulsz meg játszani és kitartasz mellette akkor tény, hogy egész életedben a részed marad a hangszer.

2020. szept. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!