Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincsenek már akkora...

Miért nincsenek már akkora együttesek, zenészek, énekesek mint régen?

Figyelt kérdés

Gondolok én olyanokra mint a Queen, Pink Floyd stb stb...

A 90-es évek hemzsegtek a jobbnál jobb előadókkal, élettel, koncertekkel...

És most? Most mi van?

Wellhello, meg Fluor Tomi..ne értsetek félre, meghallgatom őket én is a kis bugyuta zenéikkel, de értékük tulajdonképpen nem sok van...

Fülbemászó a dallam, mint egy gyermekdal, de a szöveg....

Sokszor az az érzésem, hogy ennek a generációnak nincs is már miről énekelni.

Felnő egy olyan generáció, akikkel alig történik valami.

Élmények helyett a számítógépet nyomkodják, már elnézést, de még a szex sem érdekli őket...

egy fiatal pasi is inkább nyomogatja előszeretettel a gépet..

Mintha ebből a generációból szépen lassan kiveszne az élet, a lélek...

Nyilván a kokainmámorban úszó 90-es éveknek is voltak hibái, de akkor mintha még lett volna élet és értelem ezekben az együttesekben...

Tulajdonképpen azt vettem észre, hogy a saját életem is így hanyatlik lefelé mint a zenészek, együttesek.

A 90-es években rengeteg inger, élmény ért, most meg csak a munka és 4 fal maradt. (főleg most a korona idejében)

Mások is észrevették már ezt, hogy a 90-es évek mennyivel másabb volt vagy csak én tapasztalom?

A legtöbb jó film is a 90-es években készült, most meg mindegyik film olyan egyforma, olyan semmilyen...

előre meg tudom mondani, hogy milyen zene lesz benne, hogy milyen jelenetek lesznek.

(helikopter, autóversenyzés, fegyverek, unalmas csókjelenetek stb stb...

mintha nem is törekednének arra, hogy valamiről szóljanak ezek a filmek.

A filmek is pont olyan üresek, unottak lettek mint a zenék...



2020. dec. 31. 08:16
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Jah amúgy ok ok vágom...megöregedtem...de mégis...valami nem stimmel a mostani generációval....34/N
2020. dec. 31. 08:21
 2/31 anonim ***** válasza:
73%

Felhígult a szakma, mint ahogy a filmipar is szarabbnál szarabb filmekkel. Meg nem igazán éri meg, nincs akkora igény rá. Ettől függetlenül manapaság is vannak jó előadók és nem mindenki 6ix9ine. Eminem még mindig nyomja, a Linkin Park hatalmasat vitt és a fiatalok közt is vannak ígéretesek. Azért nem látod ezeket mert a média a majmokkal akar agymosni.


A régi zenekarokat én is szeretem, rengeteg jó szám volt, viszont sok idő és munka kellett ahhoz, hogy befussanak.


A filmipar meg jelenleg katasztrófa. Nézd meg az összes mostani jó filmet és azt is, hogy mekkora volt a bevételük. Például egy interstellar ~$700m, míg egy Aquaman $1.15b bevételre tett szert. A Marvel filmekről ne is beszélve (Avengers: Endgame ~$2.8b). Persze ezek egy részét én is láttam moziban, mint ahogy a 10-12 éves kisgyerekek is. :)


Arról nem is beszélve, hogy most minden régi filmet újra ki kell adni, csak férfi helyett női főszereplővel, akiről nagyon fontos tudni, hogy mi a szexuális orientáltsága. Nem a diverzitással van baj, hanem azzal, hogy az általuk kreált karakterek legerősebb tulajdonsága, hogy kisebbségből származik és/vagy homoszexuális. Az Oscar díj új feltételei meg röhejesek. Számomra undorító és gyomorforgató, ha egy alkotó munkáját elégetik és a filmadaptációt meg leszedik a streaming szolgáltatók (J. K. Rowling esete), mert van egy saját véleménye.


Mint ahogy leírtad, anno nem volt se telefon, se számítógép, így hát más elfoglaltságot kellett találni. Én emlékszem anno, mikor véget ért az általános iskola, hazamentem és órákig ment az Mtv, VH1, Viva.


26/F

2020. dec. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, csak senki sem ismeri őket, mert a média szándékosan csak a gagyi mainstream pop"zenét" nyomatja.
2020. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Khm... Ha még emlékszel anno voltak olyan balesetek, mint a Shygys, Picasso Branch, Baby Sisters, Bestiák és a hasonszőrű társaik. Azért ők sem képviseltek valami magas nívót. Szóval a mi generációnkkal se stimmel minden. 😄


Egyébként a mainstream filmek, együttesek és előadók nagy része mindig is az eladhatóságról szóltak. Pontosabban a pénzről, hogy minél kevesebb ráfordításból minél többet hozzanak ki. Ezeknél a minőség és a tehetség sosem volt elsődleges. Úgyhogy ebből a szempontból akkor sem volt másként. Csak mások lettek az eszközök, amivel a tömeget elérik. Na meg az emberek ingerküszöbe is kitolódott, így sokkal több trash tartalmat képes befogadni.

2020. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
ne a magyar előadókat akard a zene történetének legnagyobb előadóihoz hasonlítani :D a magyar előadók 30-40 éve sokkal rosszabbak voltak, mint most. mi volt a 90-es években a magyar slágerlista teteje, kozsó, carpe diem, hip hop boyz, splash, emergency house, ezek hol vannak a queenhez képest? :D
2020. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Talán nemcsak mainstream zenéket és filmeket kellene hallgatni/nézni és akkor találnál még most is minőséget. Mellesleg a Queen egy-két albumot leszámítva nem sokban különbözik a mainstream tucatpoptól, az meg színtiszta revizionizmus, hogy régen pl. mindenki Pink Floydot hallgatott, akik meg kétségkívül nagyszerűek voltak, egyik kedvenc zenekarom, de még ők sem voltak feltétlenül a korszak legjelentősebb vagy leginnovatívabb zenekara, progresszivitásban pl. az underground krautrockzenekarok messze megelőzték őket.
2020. dec. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Már hogyne lennének? Csak te nem veszed észre őket, de attól még vannak.

[link]

2021. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%
2021. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Látom , értem én, tényleg jó hangja van a csajnak, de számomra ő olyan semmilyen...rengeteg embernek van jó hangja a világon, mégsem érik el, hogy egy világ hallgassa a zenéiket, nem rezeg együtt a közönséggel.

Ez a leányzó nekem tényleg olyan semmilyen...

Számomra semmilyen kisugárzása nincs...

Nekem ő is csak olyan mint a többi tucat énekes...

Elnézést ha megsértettelek ezzel, ha rajongó vagy, de nekem belőle is hiányzik az a plusz, ami ezekben az együttesekben megvolt...

de lehet, hogy csak nagyon elfogult vagyok...:D

2021. jan. 1. 15:48
 10/31 anonim ***** válasza:
47%
Ha ez sem rezeg együtt szerinted a közönséggel, akkor rajtad nem nagyon lehet segíteni... [link]
2021. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!