Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek DJ parafa új...

Szerintetek DJ parafa új alkotása (Van ez a dal) mennyire jogszerű? Ez plágium, nem?

Figyelt kérdés

Teljes egészében lenyúlta Gigi D'Agostino - In my mind című számának a dallamát. Elvileg megvették a jogokat, mert a világhírű D'Agostino odaadta neki. Szerintetek ez lehetséges? Vagy ez egy kamu szöveg a plágium vád hárítására? (Elvégre nem hiszem, hogy a "híres-neves" DJ Parafának D'Agostino csak úgy odaadná a jogokat...)


[link]



2021. nov. 18. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogokat vehetsz, sokan csinálnak feldolgozást. Az meg nem számit ki vagy amíg van pénzed.
2021. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fú ettől az autotunetól nagyon kivagyok.
2021. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Ez oké, csak én nehezen tudom elhinni, hogy egy olyan embernek is odaadják, aki még Magyarországon is undergroundnak számít.

#2 Engem is idegesít.:(

2021. nov. 18. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Követem Tiktokon, ahol mondta hogy feldolgozásokat csinál oylan dalokra amiknek ninc smég magyar szövege. csinált egy full hasonló zenei alapot állítólag. De magyartországon bárki énekelheti mádsik dalát amennyiben feltüneteti az eredeti előadót.
2022. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Gigi D’Agostino 1999 és L’Amour Toujours dalát dolgozta fel parafa. Az már más dolog hogy az In My Mind 2018 as dalban is azt használta Dynoro & D’Agostino.


Parafa valószínűleg egy cover licencet vett a dalból ami kb 50 ezer ftnyi euró. Persze ettől még Gigi biztos nem volt boldogabb, 10 ezer akarhanyadik feldolgozása után mar , nagyon unhatja.

2022. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Youtube kommentben kérdeztem tőle annyit, hogy "Na és mi a helyzet a jogokkal?", erre 2 perc alatt kitörölte a kommentemet. Ráírtam privátban, ahol először a "megkapták", utána pedig a "megvették" szót használta. Természetesen erre is rákérdeztem, mire ezt a választ kaptam:


"Tudod nem mindenkinek adjak oda ezeket a jogokat… Es csak az tudja megvenni akinek odaadtak…" - Na, ez az a válasz, ami miatt kételkedem az egészben. Annyit reagáltam, hogy akkor mondja már el az ilyen licenszek vásárlásának a módját, mert az öcsém is hasonló dolgokkal foglalkozik és őt tuti érdekelné, erre letiltott.


("naponta tobb szaz komment jon sajnos nem tudom az osszeset olvasni, lovesem sincs hova lett a tied🤷🏽‍♂️" - Ez pedig nyilvánvaló hazugság, hiszen a kommentem törlésre került.)

2022. febr. 9. 17:57
 7/10 anonim válasza:
100%
Törli a nem kívánt kommenteket. Mindenki ezt csinálja amúgy 😂
2022. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenteni kell a videókat aztán kész.
2022. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nem tudom, ha zavar/aggaszt a dolog, jelentsd.
2022. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elistvan ***** válasza:
100%
Nem vették meg ezek szerint mert eltüntek a videói a youtube-ról.
2023. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!