Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Párom haladó szinten gitározik...

Párom haladó szinten gitározik. Ezzel kapcsolatban szeretnék neki ajándékot venni, de mivel nem értek hozzá, így nem tudom mi lehetne a legjobb, amit vehetnék. Ár értékben max 120ezer ft lehetne. Ötletek???

Figyelt kérdés

2021. dec. 1. 12:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

120ért már tudsz venni neki új gitárt is, vagy egy elektromosat (feltéve ha a meglévő akusztikus).

Én személy szerint szeretem ha van választék, 3 akusztikusam van és 2 elektromos. 120ért elektromos kezdő gitárhoz bőven kijön az erősítő kábelekkel mindennel. Sőt, rendelhetsz set-ben, úgy talán még olcsobb is.

2021. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Van neki egy akusztikus és egy elektromos. Mindkettő régi. Az elektromost használja leginkább, de azt mondta rá, hogy "zörög".

Gondoltam arra is, hogy esetleg pedált vegyek neki, de azokat se ismerem..nem szeretnék mellé fogni.

2021. dec. 1. 13:15
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedált szerintem ne vegyél neki, nem minden gitáros használná feltétlenül ki az előnyeit.

Vehetsz neki pengetőket, slideot vagy slide ringet, pántokat vagy akár tisztító eszközöket (az utóbbinak én nagyon örültem volna anno). Vagy húrokat? Vagy mindet egyben. Én anno örültem volna egy hófehér vagy teljesen fekete akusztikus gitárnak is. Esetleg egy Jumbo gitár? Elektroakusztikus keverék?

2021. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Az elektromos beállíttatása ideális lehet.
2021. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Waff ***** válasza:
73%
Ha haladó szinten gitározik, akkor valószínű hogy már van elképzelése arról hogy milyen gitárt szeretne konkrétan, már ha szeretne új gitárt (mondjuk a gitárosok 99,9%-a mindig szeretne még egy új gitárt :) ). Viszont te nem tudod ő milyenre vágyik, szóval nagy esélyel totál mellé lőnél, 120 ropi meg nem az az összeg a mai világba amit csak úgy kidobunk, hogy vagy jó lesz vagy nem. Szóval ha nem tudod kipuhatolni valahogy, hogy kb milyen gitárt szeretne akkor inkább engedd el a gitárvásárlás vonalat. Viszont az ápoló szerek (fogólap és húrtisztító folyadékok, hozzá törlőkendő stb) tényleg jó ötlet, az univerzális, minden gitárra használható. Mellé tehetsz mondjuk gitártartó állványt, vagy pl kottatartó állványt...ilyesmiket. Egy hangszerboltba bemész és készséggel fognak segíteni ;)
2021. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%

A tisztítószeres tippeket engedd el, szerintem tök gagyi és felesleges ajándék lenne :D

Az viszont igaz hogy a gitár nagyon személyes dolog és valószínűleg konkrét elképzelése van hogy milyet szeretne.

2021. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%

Valami kiegészítőt, ami még nincs neki. 120at ne költs, pláne ne pedálra, hacsak előtte nem kérdezed meg őt, hogy mit szeretne.

Vehetsz, húrozó kurblit, húrokat, pengetőt, szerszám készletet, fejhallgató, rocksmith, stb.

2021. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Waff ***** válasza:
100%
6@:miért lenne gagyi egy 20-25 ezer forintos gitártisztító/karbantartó szett?
2021. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Mert nem igazán szükséges, ennél szinte csak fontosabb gitárkiegészítők vannak, de amúgy átgondoltam és olyan szempontból igazatok van hogy ez legalább egy általános cucc amit nem lehet elrontani és sokkal jobb mint ha 120ezret dobna ki valamire ami nem fog kelleni.

Na meg aztán úgyis a szándék a lényeg. :)

Én se nagyon tudnék mit ajánlani mert még egy húrkészletnél vagy pengetők esetében se mindegy a vastagság...stb, ilyenekhez pontosan kellene tudni hogy a barátja mit szeretne.

2021. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
120ból korrekt multieffektet is lehet szerezni, inspiratív lehet egy kényelmes hangszerrel.
2021. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!