Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyennek érzitek a Queen...

Milyennek érzitek a Queen Innuendo című albumát?

Figyelt kérdés

Most inkább így teszem fel a kérdést, mert az előző alatt a következőket írtam róla:


Szerintem az Innuendo inkább feszült, mint szomorú. Persze a legtöbb dalnak szomorú a témája, de mégis az örök optimizmus árad az albumból. És nem csak a The Show Must Go on miatt.

A These are the Days of Our Lives is arról szól, hogy vége, és nem jön el újra, de azt emeli ki, hogy volt, teljes volt, és milyen szép volt, és ez az érzés megmarad.

Az I'm Going Slightly Mad groteszk, és hatalmas fájdalom érezhető belőle. Freddie Mercury mégis humorral énekelt - gyakorlatilag a saját haldoklásáról.

A Ride the Wild Wind témája mondhatni ugyanaz, mint a Don't Stop Me Now-é. Teljesen más, de mégsem szomorúságot érzek a hallgatása közben. Inkább egyfajta nagyszabású, gyönyörű fenségességet.

Az Innuendo - véleményem szerint - pedig egyike a Queen legtökéletesebb dalainak.



Az Innuendo a Queen 14. stúdióalbuma. 1991. 02. 04-én jelent meg. Felvételei a svájci Montreux-ben és az londoni Metropolis Studios-ban zajlottak, 1989-1990. folyamán. Producere az együttes tagjai és David Richards voltak. Hossza 53 perc 44 másodperc.


Személyes kedvenc dalaim az Innuendo-ról: Innuendo, I’m Going Slightly Mad, Ride the Wild Wind, These Are the Days of Our Lives, The Show Must Go On, Headlong, Bijou.


Igen, nagyon szeretem ezt az albumot. Nektek mi a véleményetek róla? Köszönöm a válaszaitokat!



2022. márc. 18. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem a kedvencem, de tisztelem ha valaki szereti
2022. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 B.112-es ügynök ***** válasza:
100%

Az alábbi számokat eléggé töltelék / kidolgozatlan daloknak tartom:

- I Can’t Live with You

- Don’t Try So Hard

- Delilah

- The Hitman

De a többi profi munka.

2022. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2essel. Profi munka, le a kalappal, de: az első 2-3 és az utolsó 3 dal mestermű, a többi pedig valóban töltelék.

Jó, persze mondom én, próbáljak csak írni olyan dalokat, hát nem menne :)


Amúgy ezt az albumot életem rosszabb szakaszában hallgattam. Szerintem nagyon nem jó hangulatú album, mert megy a nagy vidámkodás, hallhatóan jó hangulatúak és gyorsak a dalok, de a felszín alatt valójában egy mélysötét, depressziós, nyomasztó album. (a körülményeket tekintve, ugyebár ez nem is csoda)

2022. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 brianmateee ***** válasza:
90%
Én alapvetően erről az albumról azt gondolom, hogy azt az önazonosságot, amit elvesztettek a nyolcvanas években, azt szépen fokozatosan sikerült újraépíteniük és ez az Innunedoval teljesedett ki. Végig hidegrázós album, talán Freddie Mercury a legjobb énekesi teljesítményét nyújtja ezen a lemezen. Na meg persze a banda többi része is a legjobb formájával egészíti ki ezt az egészet. Tipikusan az az alkotás, amit minél többször hallgatok, annál jobban szeretem. Persze mondjuk a Queen II-t vagy a Day At The Races-t nem fogja felülmúlni az én véleményem szerint, de egészen másmilyen stílusában és hangvételében is. Egyszerre boldog és melankolikus érzéseket vált ki belőlem. Mindenféleképpen az egyik legikonikusabb Queen album. És határozottan a legerősebb, érzelmek tekintetében.
2022. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, hogy egy zenekar 20 év után is képes újat mutatni és ilyen kiváló albumot készíteni. Az még angoltudás nélkül, pusztán a zenei hatások alapján is érzékelhető, hogy a dalok többsége megindító, érzelmileg felkavaró. A Ride the Wild Wind bár könnyed és lendületes, de valahogy mégis ott van benne a melankólia és az elmúlás feelingje. A These are the Days of Our Lives talán a legmegrázóbb dal az albumról (a klipje dettó a beteg és sovány Freddie-vel). Lehet, hogy ezzel kellett volna zárni az albumot, amikor Freddie az "I still love you" sorral lényegében elköszön a rajongóktól. Viszont a The Show Must Go On méltóbb és extravagánsabb lezárása volt ennek a két évtizedes csodának, amit Queen-nek hívunk.

(A személyes kedvenceim 100%-ig megegyeznek a tiéddel.) :)

2022. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zenekar második korszakának egyetlen lemeze, amelyik méltó az első korszakhoz. Egy igazán méltó befejezés és búcsú. És már csak azért is becsülendő alkotás, mert a queen az előtte lévő 10 évben kizárólag profi iparosmunkákat adott ki a kezei közül, az innuendo viszont komoly érzelmi töltést és tartalmat kapott. Egészen ritka, hogy egy kiüresedett zenekar újra össze tudja magát szedni.
2022. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!