Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jó ötlet volt annak idején a...

Jó ötlet volt annak idején a We Are the world?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Egy dal hatása


"Soha nem fogom el felejteni Michael Jacksont, mert a We are the World című dalban való közreműködése nagyon nagy hatással volt az életemre. Most 50 éves vagyok, de 25 évvel ezelőtt az etiópiai Addisz-Abebában éltem, amely akkoriban hosszú szárazságtól és éhínségtől szenvedett.Szörnyű helyzet volt. Rengeteg


ember megbetegedett, és még többen meghaltak. Összesen körülbelül egymillió ember halt meg az éhínségben. 1984-ben Michael Jackson több más vezető zenésszel együtt elkészítette a We are the World című dalt, hogy pénzt gyűjtsön Afrikanak. Rengeteg segélyt kaptunk a világtól, és én is azok közé tartoztam, akik közvetlenül részesültek belőle. Az éhínség áldozatainak kiosztott búzaliszt más volt, mint a szokásos gabonaféle, amit a piacon vásároltunk. különleges kenyeret sütöttünk belőle. A helyiek a kenyeret a nagy művészről nevezték el, és Michael kenyér néven vált ismertté. Puha és finom volt. Ha az ember ilyen nehéz időket él át, az ilyen eseményeket soha nem felejti el. Ha bárkivel beszélsz, aki akkoriban Addisz-Abebában volt, mindannyian tudják, mi az a Michael Bread, és én tudom, hogy életem végéig emlékezni fogok rá."


Elias Kifle Maraim Beyene

2022. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!