Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fáj a fejem a metáltól/ hard...

Fáj a fejem a metáltól/ hard rocktól, de szeretném hallgatni. Valamikor megfogom szokni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem.Ezt a stílusú zenét nem megszokni kell,hanem belülről érezni,már rögtön az első hallásnál.Megszokni csak annyiban tudod,hogy elviseled,de sohasem fogod megszeretni.Elég sok divatembert ismertem meg régen sajnos,és észre se vettem hogy ők azok,el se tudtam volna sokukról képzelni,hogy csak azért hallgatják hogy tartozzanak valahova,és közben pedig mégis úgy volt sajnos.
2022. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

#1.Hülyeség, én sem anyatejből szoptam a műfajt sajnos, hanem magam fedeztem fel a stílust és iszonyat nagy küzdelem volt. Megérte, mert most Necrophagist-tól Dream Theaterig, Nile-n és Meshuggah-n át minden is jöhet.

De évekbe tellett.

Kérdező:

Mármint hogy értve fáj? Nem hallgatod túl hangosan?

Elvileg nem kéne hogy fájjon tőle.

2022. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1, Nekem már megvan a stílusom, Viszont gondoltam meghallgatom az alapbandáktól az alapműveket, csak alig megy, mert közepesen-halkan hallgatva belefájdul a fejem és a fülem.

Szorító érzésem van.

2022. júl. 8. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ami nem megy, nem kell erőltetni
2022. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Igenis van olyan, hogy hozzászokik az ember olyan hangzásokhoz, amik korábban fárasztották. A kedvenc zenekaraim lemezeiből sem tudok egy nap kettőnél többet meghallgatni, de inkább annyit sem. Főleg az ezredforduló utáni metálzenék nagyon éles hangzásúak, nagyon tömények, sokkal sűrűbbek a szólamok, mint a klasszikus metálok vagy főleg a hard rock. A deep purple a mastodonhoz képest easy listening. :)

Szóval hozzá lehet szokni, de erőltetni fölösleges, és káros is. Minden alkalommal, amikor a tűrőképességed peremvidékén lévő zenét hallgatsz, egy fokkal jobban feldolgozod a zenét. Ha összeállt már benned a szerkezete, a szólamok, ritmusok, sokkal könnyebb hallgatni, és könnyebben tudsz nekifogni a következőnek, ami fáraszt.

2022. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a stílusod, melyik lemezektől van szorító érzésed? Van olyan, hogy az embert bizonyos zene rossz pillanatban éri, rosszkor találja meg, és akkor szorong tőle. Ilyenkor valami könnyebbet, pozitívabb választók.
2022. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Én az elején olyanokat hallgattam, mint a Powerwolf, Dragonforce, Linkin Park, Korn, As I Lay Dying, tehát az ilyen mainstreamebb alműfajokat, aztán megismertem olyanokat, mint a Dream Theater, Tool, ezekből meg jött az Opeth, Gojira és a Meshuggah. Azóta is válogatós vagyok metál terén, pl. a sima Death és a Black metált azóta sem csípem, de már azért jobban bírom.
2022. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Élő példa vagyok a fordítottjára. Tehát meg lehet szokni sok mindent, ami iránt érdeklődik az ember, idő kérdése.

Én ovis koromban alter rock és komolyzene rajongó voltam, saját indíttatástól vezérelve, de nyitott voltam a country, blues, dixieland, swing zenékre is, meg persze a gyerekdalokra és Bródy János zenéire. Kb evvel indul a zenei indíttatásom, potnosabban szólva a komolyzene iránt kisiskolás koromban lettem nyitott, magam fedeztem fel azt is magamnak.


A komolyzene máig se a szívem csücske, mert kiagyaltnak tartom, és ritka az ihletett, ezen felül ritmus és ütemmutatók szempontjából nagyon szegényes, ezt maga Bartók Béla is kifejtette, és tapasztalta, amint autentikus balkáni népzenéket akart "komolyzenésíteni", de az akadémikus zenészek napokig nem bírták lejátszani a legegysezrűbb 7/16-odos (vagy akár csak 7/8-ados) ütemmutatójú népzenéket se... Bartóknak a saját értekezéseiből tudni.


Viszont a filmzenék egy része kamarazene, és azok között gyakrabban akadok ihletettre.


A másik irány részemről, hogy kb 30 éves koromig az edm, disco illetve pop zenékkel szemben erős fenntartásaim voltak, de akkoriban intenzíven találkoztam különféle elektronikus tánczenékkel, és ezek közül minden lényeges alstílussal megismerkedtem, mert az INSTRUMENTÁLIS EDM megfogott (értsd: progarmozott szekvenszeres és rögtönzött, varáiált, énekmentes elektr tánczenei stílusok). Így szerettem meg az (énekmentes) techno-t, és a breakbeat-et például. Rockzene rajongóként, autentikus népzene rajongóként!


Sőt! Kb 30 éves koromig a metál zenékre viszonylag korlátozottan voltam csak nyitott, és nem is nagyon ismertem még, mivel számos, főleg elvontabb, összetettebb rockzenékért voltam oda addig, pl prog-rock. Metal zenékkal addig alig találkoztam, sajnos inkább csak a kommerszebb metálokkal, meg hébe-hóba nu-metal, alter metal zenékkel. A metált is kb 30 évesen kezdtem kicsit mélyebben megismerni.


A legtöbb metal műfajra azóta már nyitott vagyok, bár mindenféle zenei műfajon belül erősen szelektív, válogatós vagyok!

2022. júl. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, nem élvezed, ne erőltesd. Amúgy eleinte én is próbálkoztam de mégsem szerettem, de úgy 14 évesen már bírtam. A punkot meg rendesen ovis korom óta imádtam, ez már így is marad :D találd meg mi okoz feltétlen örömet, ne mások elvárásainak élj.
2022. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!