Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet ennek az effektnek a...

Mi lehet ennek az effektnek a neve? Vagy hol találhatnék még ilyen számokat?

Figyelt kérdés

Eddig két zenénél tűnt fel, hogy csak emiatt hallgatom:

1. MARGE - Váratlan Nyár

https://www.youtube.com/watch?v=G7cOCorvlnw

itt már az elején is ez megy


2.Major Lazer - Get Free ft. Amber of the Dirty Projectors

[link]

itt is, de 1:12-nél (a link is oda visz) még egy fokkal jobb lesz (aztán 2:29-nél szintén)


Ha bárki tud ezzel kapcsolatban segíteni, ne habozzon! Lehet, hogy semmiségnek tűnik, de tényleg érdekelne bármilyen részlet ezzel az effekttel / hanggal kapcsolatban:D

Köszi előre is!



2022. aug. 17. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez vagy egy tompábban ekvalizált, tompítva pengetett gitár (esetleg ukulele), vagy egy ezen alapuló hangminta. Mute guitar strum szavakkal szerintem találsz még hasonlót.
2022. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊 Először nekem is valami gitár féle ugrott be, de ez túl "mesterségesnek" tűnt, hogy az legyen.
2022. aug. 18. 09:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gitár, hanem valami "szintetizátor" hang. Nekem inkább tűnik valami tompa marimbának vagy egyéb ütős hangszernek.
2022. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Igyekszem utánanézni, hátha előrébb jutok és találok valamit

2022. aug. 18. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!