Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet, hogy a Black...

Hogy lehet, hogy a Black Sabbath és Ozzy Osbourne ennyire népszerű még a fiatalok körében is?

Figyelt kérdés
Ráadásul több rock magazin is a minden idők legjobb metal együttesei közötti top 50-es listáján (tehát újabb együttesek között is) az 1. a Black Sabbath. Meg Ozzy Osbourne is előkelő helyen van. Viszont ha ez a legjobb metal a világon, akkor miért nem érzem? Szerintem nagyon kezdetleges a rock hangzása, túl régies. A Metallica meg az Iron Maiden is régi, mégis jobban hangzik, nem olyan régies. Vagy rossz számokat hallottam? Nem hiszem. Paranoid, Iron man, Crazy tran, over the mountain, Bark at the Moon... ezeket hallottam és nekem elég gyenge metal teljesítmény. Hogy lehet mégis TOP 1 akkor?

2022. nov. 24. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A zene is egy fejlődéstörténet, és bár az elsők sokszor még kezdetlegesek, mégis az az alap. Ez a helyzet a Black Sabbathnál is. Ők alkottak valamit, ami a maga korában óriási durranásnak számított, ezért a mai rock és metál rajongók is gyakran visszahallgatják, hogy honnan indult ez az egész. A többi pedig csak ízlés kérdése.
2022. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne csináld már, Rhandy Rhoads nem csak a saját korában hanem kb. minden idők egyik legelőremutatóbb gitárosa volt. Kb. az első 2 Ozzy album simán ott van a legjobb metal albumok között, nem éppen a hype miatt hanem mert zsenik volt a szerzők.(és azért még sok mai gitárosnak is beletörhet a bicskája azokba a neoklasszikus szólókba)


Abszolút nem is hasonlítható a korai Black Sabbath-hoz kb. semmilyen téren.(ez kb. olyan mint a Cliff-t a kortárs basszerosokhoz vagy éppen Blackmore-t)


De igazából rájöttem, hogy nem érdemes folytatni, mert ezelőtt az Iron Maiden és a Metallica volt terítéken és egy unatkozó troll írogatja csak a kérdéseket.

2022. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__12014559-a-..


Erre gondolsz pl 2-es? Mert nekem is beugrott valamiért ez az ürge.

2022. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3.Több kérdését is törölték, de igen ez ugrott be.
2022. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A korai Sabbath még blues-os, a Judas Priest távolodott el először ettől a hangzásvilágtól, de a Sabbath nyitotta meg az utat mindenféle sötétebb, keményebb zene előtt, ezért zenetörténetileg mindenképpen óriási, megkerülhetetlen zenekar. A korai Sabbath tehát inkább hard rock - blues rock, a későbbi pedig főként doom metál. A Metallica thrash metál és prog metál, az Iron Maiden pedig NWOBH, mindhárom teljesen másféle irányvonal, másféle műfajjegyekkel. A Sabbath-ot inkább olyanokhoz érdemes hasonlítanod, ha teljesítményt akarsz körvonalazni, mint a Ghost vagy a Katatonia - persze a két zenekar közti évtizedeket érdemes belekalkulálni. A Sabbath-tól a "Paranoid" egy befogadhatóbb, egyszerűbb album, nem véletlenül tarolt rádióban és filmekben is annyira. A Sabbath-tól az első, self-named albumot érdemes meghallgatni, a Sabbath, Sabbath, Bloody Sabbath-ot, a vagy a legutolsót, a 13-t.



Személy szerint jobban szeretem Ozzy szóló munkásságát, mint a Sabbath-ot, a legutóbbi két albumába hallgass bele, a Patient Number 9-ba és az Ordinary Manbe. Nem fog annyira "porosnak" érződni. Még az Ozzmosis és a Blizzard of Ozz a kedvenceim.


Nekem inkább az felfoghatatlanabb, hogy hogyan szerethetik a Modern Talkingot a mai napig az emberek, a You're My Heart, You're My Soullal ki lehet kergetni a világból. xD

2022. nov. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet elhamarkodott voltam, mert most meghallgattam Ozzy legfrisebb albumát és vannak számok, amik tetszenek.
2022. nov. 30. 08:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, hogy mindenkinek ugyanazok tetsszenek egy előadótól. Engem a klasszikus, felhypeolt Metallica számokkal ki lehet kergetni a világból, de az And Justice For All... album meg tetszik.


A jövőre vonatkozóan érdemes megjegyezni, hogy valakinek nem feltétlenül a legnépszerűbb számai a legjobbak.

2022. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!