Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Beton Hofi "Bagira" c. száma...

Beton Hofi "Bagira" c. száma miről szól?

Figyelt kérdés

Látszik a generációs különbség, mert a srác, mintha kínaiul beszélne. Értek minden szót, de nem jön ki belőle számomra érthető szöveg. Szavak egymás után.

Annyi azért átjött, hogy nem kimondottan kormánybarát, de ez mindössze egy mondat a szövegből. Feltételezem, az ő korosztálya érti a mondanivalót. Ha közéjük tartozol, kérlek elemezd pár szóval a dalt! Köszönöm!



2023. aug. 8. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Elolvastam a szöveget.Azért ebben van a régebbi időkből származó dalokból,művekből való áthallás is.Maga a cím is..Bagira a párduc a dzsungel könyvéből.Igazából csak az első és a harmadik versszakban vannak ujjkeletű kifejezések.

A galagonya Weöres Sándor verse

A Maugli név az meg szintén a Dzsungel könyvéből való; az elveszett gyerek

Burai az valami énekes.Az Idő Urai az egy rapzenekar.

A Hogyha nékem sok pénzem lesz című kompozíció meg egy ismert régi dal.

2023. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek külön-külön megvannak, de egy dalon belült mit akarnak kifejezni, mi a mondanivaló?
2023. aug. 8. 12:08
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
82%
Semmi extra érteni való nincs ebben a számban, hozza a szokásos vélt, v valós kamaszpanaszokat a saját műfaján belül, mint pl senki nem ért meg, a szüleimet nem érdeklem, mindenki bánt, rossz a rendszer, irigyek az emberek, de én majd megmutatom, stb. Minden műfajban megtalálhatóak hasonló mondanivalójú zenék a hasonló korosztályú előadóktól.
2023. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
18%
Szörnyű, hogy ilyen hulladékokra igény van...
2023. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!
2023. aug. 16. 07:40
 6/6 anonim válasza:
100%
Én nagyon szeretem Beton.hofi dalait, de nekem sem érthető sokszor a szöveg. Pont azért, mert nem olyan nyilvánvaló témákról beszél mint pl. T.Danny vagy KKevin azzal, hogy mennyi pénzük meg kocsijuk van, már nem degradálásból, hallgatom őket is..de BH azért ennél szofisztikaltabb szövegeket ír. Szerintem a rím a legfontosabb, azért tűnik bonyolultnak sokszor a szöveg, meg olyan problémákat fogalmaz meg, ami a fiatalokat foglalkoztatja (identitáskeresés, szerelem, mit kezdjek a diplomámmal, szar meló stb..)
2023. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!