Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sokkal jobb a hallásom mint...

Sokkal jobb a hallásom mint egy átlagembernek (4 éve gitározok), de mikor valakinek az énekhangján kell megállapítani hogy hamis e vagy nem azt nem hallom, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

tegnap néztem az x factort és ottis mikor apám mondta hogy ,hát ez hamis ,akkor én is csak bólogatni tudtam ,mert nem hallottam olyan egyértelműen hamisnak


pedig a egész jól eltudok játszani egy számot hallás után...


vagy ez 2 teljesen más dolog?


2010. okt. 17. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy a zenei "jó hallás" valami különleges dolog. Holott teljesen normális dolog, hogy kihallod, hogy hamis-e egy ének, vagy hogy el tudsz játszani egy számot hallás után.


Nem írtad, hogy hányszori hallgatás után tudod eljátszani a számot. Mert ha én eljátszok neked egy dallamot a zongorán és te rögtön utána visszajátszod, akkor a kevesek közé tartozol. De ha többszöri hallgatás megy, akkor szerintem átlagos képesség, hogy rögzül a dallam a fejedben.


Ugyanígy van az éneknél is. Ha ismered azt az adott számot (sokat hallottad már a rádióban), akkor benne van a fejedben és kihallod könnyen, ha félreénekelnek benne egy hangot.


Az igazi különleges képesség ott rejlik, amikor bármilyen hangot meghall (autóduda, madárfütty stb.) és meg tudja róla mondani, hogy az milyen hang. Ezzel a képességgel tényleg kevesen rendelkeznek.

2010. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem jobb neked semmid csak hiszed!Az emberek hisznek néha olyat ami nincs-pl egyik haverom azthitte neki kutyajó hallása van,aha csak az volt a gond,hogy 1. nem kutya 2.hót süket volt a gyerek.Amugy attol mitől lenne jobb a füled,hogy 4 éve gitározol?Attol max romolhat ember ha csak nem vmi népzene klubban vagy ahol a max hangerő 15 a 100 ból.Ha ezt eltudod játszani hallás után akkor meg gratulálok: http://www.youtube.com/watch?v=HphJEtbzcR0
2010. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért amit belinkeltél annyira nem nehéz. Pár hangból áll és megy végig a gitár nyakán.
2010. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan nehéz de a mi kis professzorunk hallás után tudja utánozni
2010. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

mi a baj? valami rosszat mondtam ,nem értem hogy mi adott rá okot hogy kötözködjetek:S


direkt nem azt hangsúlyoztam ki ,hogy eltudom játszani hallás után a számokat, nem is ez volt a kérdés:S

csak hozzátettem, de egyébként tényleg nem tudom egyből eljátszani ha annyira érdekel ,okoslajos

2010. okt. 17. 12:31
 6/9 A kérdező kommentje:

jah ,már értem szóval az a bajotok ,hogy ezt mondtam "Sokkal jobb a hallásom mint egy átlagembernek " oké ,akkor csak jobb ,mert gitározok,


átlagember alatt jelenesetben a nemgitározókat értem ,

tudom mikor kell mélyebb hangot játszani ,és mikor magasabbat ,mikor még nem gitároztam nem tudtam


de ez nektek megint sok volt

2010. okt. 17. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Te egy meg nem értett zseni vagy.
2010. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Uristen,neked valami hallás problémád volt akkor azelött ha nemtudtad megkülönböztetni a magasat a mélytől xD
2010. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elmagyarázom, mi a baj.

Attól, hogy gitározol, semmi garancia nincs arra, hogy jobb a hallásod, mint az átlagembernek. Az egy másik dolog, ha könnyen tudsz leszedni zenét, a magyar nyelv furcsasága miatt a zenei szövegkörnyezetben értendő "hallás" kizárólag a hangmagasságok megismerésének pontosságára vonatkozik. Tehát ha nem hallottad, hogy az ott hamisan énekelt, akkor sajnálatos módon rosszabb a hallásod, mint az átlagembernek. Tehát a válasz a kérdésedre: igen, ez teljesen más dolog.

További közismert információk:

jó relatív hallás: egy fix hang (pl normál A) hallása után sok ideig tudja az ember, hogy az hol van, ki tudja énekelni pontosan, stb.

Abszolút hallás: az ember bármely pillanatban meg tudja mondani egy hangról, hogy mi az, illetve ki tud énekelni egy kívánt hangot pontosan.

2010. okt. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!