Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy hívják ezt a fajta román...

Hogy hívják ezt a fajta román zenét?

Figyelt kérdés

Egykor közel laktam Romániához, és emlékszem, hogy román rádiók (asszem főleg középhullámon) játszottak ilyen cigányos, gyors zenéket, amit románul énekeltek, szinte mindegyiknek volt ilyen a szövegében:

"Nájnánánánánánáná..." illetve "lájlájálájálájá", és hasonlók. YouTube-on próbáltam rákeresni ilyenekre, hogy "romanian gypsy music" és hasonlók, de egyszerűen nem találom... Pedig emlékszem, hogy valami "Radio Romania" vagy "Antenna Satelor" nevű adón mentek ezek kb folyamatosan. Régen eléggé bosszantó volt, hogy csak ilyet tudtam hallgatni a rádiómmal, viszont most meg hiányzik, jó lenne nosztalgiázni kicsit. Amúgy gyanús, hogy ugyanaz az együttes játszotta ezeket, nagyon egyformák voltak emlékeim szerint, legalábbis hangzásra. Ismeri valaki? Online hol tudok ilyeneket hallgatni?



2023. okt. 6. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyors, cigányos román műfaj, amiben a dalok száma a végtelenhez konvergál? Az csak a "manele" lehet!
2023. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Manele
2023. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Román népzene. Románul úgy nevezik hogy populara.
2023. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is +1 szavazat a manelére.

Szerbeknél, horvátoknál, bosnyákoknál is megvan, az a neve, hogy narodnjak.

nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!