Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ma már miért nem tudnak olyan...

Ma már miért nem tudnak olyan korszakalkotó zenekarok létrejönni mint a Metro, LGT, Illés,stb?

Figyelt kérdés
A korszellem változott meg annyira vagy ma már csak az ilyen igénytelen trash celebekből verbuvált énekesek tudnak boldogulni? Szándékosan nem hozok fel neveket, mindenki gondoljon akikre akar. Az én időmben meg kellett felelni ahhoz is, hogy valaki egyáltalán a mikrofon közelébe kerülhessen. Zene iskolákat kellett elvégezni, stb. Ma viszont úgy tűnik ezek már mind nem szükségesek. Elég ha valaki befut valamelyik tehetségkutatónak csúfolt Reality műsorban vagy Youtube-on és már egyből jönnek a lehetőségek. Régen ez teljesen máshogyan volt.

2023. okt. 29. 02:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az van, hogy sokkal nehezebb mostanában zenekart üzemeltetni. Össze kell szokni, próbálni kell, próbahely kell, dalokat írni, ezek mellett viták vannak, tagcserék, ezernyi probléma. Ehelyett ma már simán tud egy előadó akár egy szinfonikus zenekart is varázsolni maga köré a számítógépen, otthon is tud stúdió minőségű felvételeket készíteni.
2023. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#11.Ha ez így lenne akkor nem költenének egy csomó pénzt kórusra, szimfonikus zenekarra stb. a AAA-s bandák.

Ott a lehetőség amit írtál, de maximum amatőr szinten.

Azért a kritikusok és az átlag hallgató is simán kiszúrja, ha valami számítógéppel készült.

2023. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Igen!

Hiába a gondos munka,...


[link]

2023. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

#5

"Azért ne felejtsük el azt is, hogy a mai világban is készülnek jó zenék"

Ez így van, viszont szerintem a kérdés arra vonatkozott, hogy miért olyan hallgatott a rossz zene manapság, amivel egyébként részben egyetértek. Régen azért sokan igényesebbek voltak. Ez lett annak a következménye, hogy Mónika Show szintű műsorokon lett szocializálva jó pár generáció.


#8

"Azahriah akkora sztár, amekkora sosem volt senki korábban, és még mindig csak kezdő."

Persze, a Mónika Show is nézett volt, a kérdés az, hogy minőségben milyen és szerintem erre vonatkozik a kérdés.

Azahriah-t nem akarom minősíteni ilyen szempontból, de remélem érted, hogy mire célzok. Azért mert hallgatott valami, még nem feltétlenül lesz jó.


#9

"Az, hogy a mai előadók mennyire képviselnek értéket, csak évtizedek múlva fog kiderülni"

Ezt kifejezetten hülyeségnek tartom. Se a minősége, se a tartalma nem változik meg egy műnek évtizedekkel később. A generációk változnak meg, de annak sincs semmi köze magához a műhöz.

2023. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
28%

ma 18:25


A kérdésben elhangzott "korszakalkotó" szót próbáltam különböző szempontokból megközelíteni. Ennek egyik szempontja volt a siker, Azahriah pedig olyat hozott össze, amit eddig még senki. (Persze ahogy írtam, ez csak részben az ő érdeme, erősen benne vannak a körülmények, de ez van, más a világ.)

2023. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
#12 "Azért a kritikusok és az átlag hallgató is simán kiszúrja, ha valami számítógéppel készült." - Természetesen, de itt nem is az a cél, hogy tökéletesen leutánozzanak egy zenekart. Például van egy rapper, aki megoldhatná a beateket egy zenekarral is, de ehelyett számítógépen csinálja meg. Így értettem.
2023. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#15 Abszolút nem kötözködés, de mit hozott össze, amit senki más? Én azt tapasztalom, hogy ugyanaz a sima trap, mint bárki másnál.:/
2023. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

ma 19:09


Három teltházas stadionkoncertet :)

2023. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Na igen,jó kérdés hogy mit hozott össze a nyávogó hangjával.
2023. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#18 Oké, de az egy következmény. Engem csak az érdekel, hogy miben másabb ő, mint a többiek. Ha mondjuk több olyan zenét csinálna, mint az Introvertált dal című száma, akkor megérteném, mert az végre egy kis eltérés a mai trendektől. De többségében ő is csak egy sima trap zenész, nem?
2023. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!