Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vásároljak pianínót vagy...

Vásároljak pianínót vagy valami más opciót javasoltok?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, ahol közvetlen szomszédom nincsen, csak a felettem és alattam levő szinten. Szeretnék egy akusztikus pianínót vásárolni, viszont zavarni senkit sem szeretnék vele. Próbáltam digitális zongorákat, de nem hozzák a számomra vártat. Yamaha silent pianino még amiben esetleg gondolkodom, viszont árban kissé sok lenne nekem. Ebben a szituációban mit javasoltok?

nov. 23. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A digitális zongorákkal mi volt a baj?
nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy Yamaha silent pianino 2 millió forint felet kezdődik, ráadásul azt írod, árban kissé sok lenne.

Miért nem gondolkozol szekrényes digitális pianón.

Ezeknek van önálló hangjuk, de fejhallgatóval is működnek, azaz akár csendes megoldás. Amennyiben nem szekrényesben gondolkozol (kisseb helyet foglal és könnyebbek) azoknál is léteznek hangszórós és nem hangszóróval rendelkező típusok.

Az áruk is kedvezőbbek, mint az akusztikus pianínóknak.

Nekem volt egy Kawai CN-34 szekrényes digitálispiano és van most helyette egy Dexibell Vivo S7 digitális színpadi zongora.

A Kawai anno kb. 500 ezer forint volt.

A Kawai CA sorozat sokkal jobb és fából vannak a billentyűi. Egy CA-401-es már 800 ezer forint körül van. Persze a Yamaha CLP sorozat is nagyon jók. A CLP-745 millió alatt van, a CLP-735-ös 700 ezer körül és szintén fából vannak a billentyűik.

A Dexibell Vivo Home H-5 szintén fabillentyűs és mindent be tudsz állítani a kezedhez, ez is 1 millió alatt van. Mint említettem a hordozható verziók is jók ezekből. Az enyém egy színpadi változat (Vivo S7, hangszórónélküli) és azon is beállíthatom, kimenthetem az egyedi zongora beállításokat.

Ezekkel akár felvehetem a zongorajátékomat és le is játszhatok Mp3, wav, Midi fájlokat. Yamahák álltalában Midiket is felvesznek és kottázóprogrammal (pl.: MuseScore 3, 4) ki is tudod nyomtatni ezeket. Visszahallgathatod hol hibáztál és korrigálhatod ezt legközelebb. A digitális pianoknak ilyen előnyük is van az mellet, hogy nem hangolódnak el és fejhallgatón is szólnak.

Remélem segítettem?

nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A #2-es vagyok!

Azt elfelejtettem írni, hogy még a Studiologic Numa X Piano GT is nagyon jó. A kistestvére van nekem (Studiologic Numa Compact 2) és nagyon szeretem.

Ezek a hangszerek és sok gyártó még többek között a Dexibell is Fatar billentyűs hangszerek.

A Studiologic Numa X Piano GT hangszer egy Fatar TP/400 fa 88-billentyű és aftertouch-os. Ez a Fatar egyik legjobb billentyűje.

A Dexibellem billentyűje Fatar TP/40 M és nagyin jó vele játszani.

Studiologic Numa X Piano GT a Thomann-nál 649.781,- Ft

[link]


Ez az ár érték arányát nézve, nagyon jó hangszer!

Keresgélj a YouTube-on, hallgasd meg hogyan szólnak ezek a hangszerek amikről írtam.

nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1 A legtöbbnek rövidebbnek tűntek a billentyűi. A mechanika nem volt kellőképpen reszponzív, de nagyon erősen befolyásolt szerintem az, amibez szoktam. Emellett zavaró az is, hogy hangja van a billentyű mechanikának. Az olcsóbb modelleknék pedig az állvány sem volt valami masszív, de nyilván egy drágábbnál már ez nem volt probléma és nyilván olyanban gondolkodtam én is.
nov. 24. 23:01
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm az informatív válaszod! Kawai CA sorozatot is próbáltam, de a yamaha billentyű mechanikái lényegesen stabilabbnak érződtek és jobb érzés volt rajtuk játszani számomra. Yamaha-ból nem volt az általad említett modell kihelyezve, de megpróbálok utána menni. Dexibell és a Studiologic márkákat eddig nem ismertem, de utánuk nézek. Viszont mindenképpen kipróbálnám őket vásárlást megelőzően, csak kérdés van-e erre bárhol lehetőség. Illetve számomra a hordozhatóság nem lényeges funkció, inkább legyen stabilan egybeépített amennyire lehetséges, rendes talpazattal.
nov. 24. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok!

Nincsen mit köszönni :)


Anno ezeket a hangszereket: Yamaha és Dexibell-t a HangszerPláza Kft-nél próbáltam ki.

1072 Budapest, Rákóczi út 30

[link]

A Dexibell Vivo H 10 Home a legjobb otthoni változat, igaz 1millió 300 ezer forint. ( [link] )

A billentyűzete: Fatar TP-400 W (fa), ez a legjobb billentyű a digitális zongorákban. Mint írtam a Studiologic Numa X Piano GT hangszernek is ez a billentyűzete. ( [link] )

Régen a Studiologic hangszereket is a Hit Space-ben próbáltam ki.

1076 Budapest, Péterfy Sándor utca 9.

[link]


Nem tudom van-e nekik, Yamaha CP88 színpadi zongorát láttam.


Azt tudom mondani, hogy a Studiologic Numa X Piano GT billentyűje sokkal jobb, mint ennek a Yamaha CP88-nak, a GT nagyon halk a cp88-hoz képest.

Nagyon hasonló érzés játszani ezen a billentyűn (Fatar TP-400) olyan, mint az akusztikus zongoráké, Steinway & Sons, Yamaha, Baldwin vagy Petrof pianok. Megmondom őszintén szépek és jók is az akusztikus zongorák, pianínók, rendszeresen játszottam egy kb. 5 millió forintos Pertof pianínon és hangzásban lazán veri az én Dexibellem. A billentyűje meg kifogástalan a színpadi zongorának, ráadásul olyanra állítom be, amilyent szeretnék. Szinte minden szimulálható rajta.

Mindig is csodáltam az akusztikushangszereket (zongora) és gyerekként bele is szerettem ezekbe ”ezért kezdtem zenélni”, de ezek a mai digitáliszongorák nagyon jók és rengeteg olyan funkció van rajuk, ami nem hátrány.

Ha választhatnék, és itt lenne az a pénz, amit billentyűkre költöttem, lazán a Farar Studiologic Numa X Piano GT választanám. A kistesója ( Studiologic Numa Compact 2 ) is jó, persze nem az a billentyűzet és hangzása is ”olcsóbb”, de gyakorolni jó. Ráadásul a Tyros 4 aláteszem 88-key midi billentyűnek az aftertouch miatt is.

A Dexibell meg egy kiváló hangszer nagy tudással és jó billentyűvel. Ezt a hangszert 7 éve még a Hangszer Pláza Kft-nél (Tajti Music) vásároltam.


Időnkén operációs rendszerfrissítéseket (firmware) adnak ki az esetleges hibák és új megoldásokra. Pont most is van egy újabb ilyen, hiába 7 éves a hangszerem a cég nem felejtkezik el a vásárlóiról. Évente 1-2 ilyet kiad + szokott új letölthető hangszereket is.


Azt azért megemlíteném, hogy mind a Dexibell, mind a Numa X Piano GT esetén is nem árt némi beállítás eszközölni az igazán szép hangszerhangok eléréséhez. Kicsit nyers sok gyárialap hang.


Ami a Yamaha Clavinova CLP illeti, még megnézheted a Budapest Zongoraszalont

1082 Budapest, Leonardo da Vinci utca 12.

[link]

Itt próbáltam ki sokféle hangszert többek között a Yamaha Clavinova CLP-ket még 2 millióforint körüli nagy hangszert is.



Ha van kérdésed írj nyugodtan, akár privátban is.

nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!