Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet zongorázni 1 kézzel?...

Lehet zongorázni 1 kézzel? Vagy mindenképp 2 kell? (tehát ha valakinek korlátozottan mozog 1 keze tud zongorázni? )

Figyelt kérdés
Üdv remélem érthető mit kérdeznék, a zongorához feltétlen kell mind a két kéz? Vagy léteznek olyan emberek akik 1 ép kézzel is szép darabokat tudnak előadni?
dec. 13. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem fog úgy szólni mint a kétkezes játék. A legtöbb (talán az összes) zongoramű két kézre van írva, így lényegében a felét tudja eljátszani. Így is lehet szép, csak nem az igazi. Esetleg ha az illető zeneszerző is, írhat magának egykezes darabokat amik így is szépek és a hallgatónak se lesz hiányérzete.
dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ének vagy más hangszer mellett kíséretképpen még akár teljesnek is tűnhet.
dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-2 köszi természetesen gondoltam, hogy nem lesz teljes értékü. Én mozgássérült vagyok másfél ép kézzel. A jobb mozog meg ráfogni tudok dolgokra de ennyi, én n em szeretnék zongorázni semmi ilyen tervem nincs, neten vagy telón "nyomkodom" a virtuális pianót, de ennyi, viszont innen jutott eszembe, hogy egyáltalán ha bárki is komolyan gondolná a zongorázást akár csak magának stb tehát hobby, össze tudna e hozni hallgatható a saját közönségének élvezhető zenét. (és nyilván ha valaki totál elszánt stb, lehet e belőle igy is egy komolyabb ismertebb zongorista ilyen adottságokkal)
dec. 13. 13:21
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából le tudod fogni az akkordokat ha van melletted egy basszust játsz9 hangszer is, pl jazz-ben. De nagyjából ennyi.


Egy kézzel a következö hangszereket szólaltathatod meg:


Trombita

Pánsíp

Szájharmonika

Harsona, amennyiben a másik kezeddel legalább meg tudod tartani

Nagydob

Triangulum

Alpesi kürt, naturtrombita, naturkürt akár kéz nélkül is.


Lehetszmég énekes, vagy karmester.

dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Django Reinhardt vagy Les Paul félig nyomorékként alkottak maradandót gitárral.

Egy saját közönség számára élvezhető szintet fél kézzel is lehetne hozni, ha van hozza kitartás meg fül.

Nagyobb ismeretség eléréséhez azért különleges virtuozitás kéne, hogy felvedd a versenyt a kétkezesekkel. És nyilván korlátozott lenne a repertoár.

dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-5 köszi, irtam én nem súlyos mozgássérült vagyok, én csak a gépen stb, viszont a iskolából van 1 ismerős akivel néha irok facén cseten, ő például szintetizátorozik rendes zenekarba, ezt pl nem tudtam, hogyan,,, (nyilván nem firtattam, és arra se emlékszem milyen sérültek a kezei, valami olyat irt, hogy kiséri a zenekart én nem értek hozzá, nektek ez biztos többet mond)
dec. 13. 14:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Looperrel esetleg megoldható. Feljátszod a bal kezes részeket, beloopolod, aztán rájátszod a jobb kéz témáit.
dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Zongorázni nyilván nem, de vannak olyan szinti-pop zenekarok (kezdetben a Depeche Mode is ilyen volt), akik egy kézzel is játszató, sőt monofonikus (azaz egyszólamú, egy ujjas) ritmusokkal szövik át a számaikat. Ha zongorázni akarsz, érdemes duóban játszani.
dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
egyébként ha csak az ujjajid mozognak korlátozottan, akkor esetleg a dobolás még beleférhet, talán még a konga is. de ha nem vagy zeneszerző zseni, akkor a zenei pálya nem pálya.
dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9es köszi, . 2szer is irtam én nem is szeretném, gépen elnyomkodom de ennyi, de közbe rájöttem, hogy két mozgássérültet is ismerek, akik valamilyen szinten szintetizátoroznak. Ezért (is), kérdeztem.
dec. 14. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!