Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell manapsag ahhoz, hogy...

Mi kell manapsag ahhoz, hogy egy jo rock/metal banda beiinduljon? (nepszerü legyen)

Figyelt kérdés
pl mint a hooligans. ok hogyan robbantak be?

febr. 21. 23:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez színtisztán szerencse kérdése. Csináltok számokat, felléptek helyeken, aztán ha mázlitok van, akkor az egyik bulin meglát titeket egy olyan ember, aki segít beindítani a dolgot. Vagy esetleg youtubeon valaki belefut a zenétekbe, elküldi a haveroknak és szépen terjedni kezd. Az sem árt, ha van egy jó külsőd, mert manapság ez is számíthat. Emellett használni kell a social media-t, ahol szintén a szerencsén múlik, hogy bepörög-e az algoritmus.

És ez amúgy nem csak a rockra vonatkozik, bármilyen stílusra. Ha jókor vagy jó helyen, akkor óriásit kaszálhatsz. Ilyen apróságokon is múlik, hogy mi a banda neve, mik a számcímek, mert ha első ránézésre beleég az ember agyába, akkor nagy eséllyel meg is fogja hallgatni. Csinálhattok egy-két olyan számot, ami a pop, vagy a rap/trap felé is nyit, mert ezzel is szerezhettek megtekintéseket.

febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

"elektromos gitár alkalmazása, basszusgitárral kísért dobfelszerelés, néhány tagú banda, satöbbi..."

Ezeknek a kritériumoknak megfelel pl. a Neoton is.

febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#11 köszönöm szepen
febr. 22. 17:30
 14/19 anonim ***** válasza:
24%
#6 Hallottam, nem győzött meg. Annyira rock, amit csinálnak, mint Avril Lavigne.
febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28%

#12 Így van, megfelel. És mi a baj azzal, hogyha a Neoton is egyfajta soft-rock zenekar?


[link]

febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24%
Csak annyi, hogy egy Erdős Péter háremhölgye vezette "zenekarnak" k.rvára nincs semmi köze a rock zene szellemiségéhez. :P
febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#9 Persze, azért írtam, hogy számomra egyértelműen rockzenekar. Az újabb számokban van elég sok modern metalos hangzás is.


A pop meg lehet, hogy "hűderokker" körökben leszólás, de valójában csak egy túl bő kategória, amibe belefér szintre minden, ami nem népzene, klasszikus zene, filmzene, jazz, vagy valami nagyon elvont avantgárd izé :D


Tehát lehet az hip-hop, rock, blues, funky, metal, techno, reggae, house, vagy bármi modern kereskedelmi zene.


Más kérdés, hogy a gyakorlatban azokra szokták mondani, amik nagyon ismert, könnyen fogyasztható zenék, és nem nagyon sorolhatók szűkebb kategóriába.

A Slayert, Cannibal Corpset vagy Suicide Silencet nem nagyon sorolják pop kategóriába, mert pontosabb az, hogy rock. De jellemzően oda sem, mert még szűkebb kategória, hogy metal. Sőt azon belül is szokás kategorizálni.

febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Hooligans már a kilencvenes években is játszott nem pár év alatt robbanak be.

De jó pár év kell az ismeretséghez és kitartás,rengeteg próba fesztiválozás.

febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#14 meg halgattad amiket írtam? Mer ha igen szerintem súlyos problémák lehetnek a füled el
febr. 22. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!