Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van ilyen oldal?

Van ilyen oldal?

Figyelt kérdés

Bemásolsz például egy saját rap, szöveget és keres hozzáillő zenei alapot.

Kezdő vagyok még és nem tudom eldöndeti egy zenei alapról hogy illik-e a szövegemre.



márc. 7. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez mégis hogy műkönde? Nem, nincs ilyen, ezért érdemes alapra írni szöveget. Bár a rap alapok többsége elég közel áll egymáshoz, ezért majdnem biztos, hogy két egyforma tempójú alapra el tudod rappelni ugyanazt a szöveget.
márc. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A rap nem csak szövegből, meg alapból áll. Ott az emberi tényező is.

Nincs két egyforma ember. Ha tíz ember elé letennéd a szöveged kinyomtatott másolatát, tízféle stílus, meg ritmika születne.

Ugyan nem rap... Egy metálénekes közös dalt csinált egy másik bandával. Egy interjúban mesélték, hogy náluk is a vendég elérő ritmikája adta fel a leckét. Hiába képzelték el X énekes hangját az Y ritmusú dalhoz, ha ő ösztönből máshogy énekelte volna.

Szóval... Ha alapot csinálni nem tudsz, és még a Youtube-on is lusta vagy keresni, akkor inkább hagyd a fenébe a rappelést! :-D

márc. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó és honnan tudom hogy milyen szöveg illik az alapra?
márc. 8. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem bántásból, de szerintem ne menj rappernek... Az a szöveg illik az alapra, amit megírsz rá. Az alapra kell megírni a szöveget, az alap ritmusára, nem pedig a szövegre keresgélni a megfelelő alapot. Persze lehet a másodikat is, de sokkal hosszabb folyamat.
márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 meg értelek.

Egyébként csak saját magamnak csinálnék zenét. Nem adnám ki, de van mas megoldás is hogy zenét írjak. Például fel keresni egy producert, vagy vannak olyan stúdiók is amik készítenek zenei alapot. Egyébként az mennyibe kerül hogy készítenek zenei alapot?

márc. 8. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Nagyon sok dologtól függ. Például az NKSounds oldalán megkaphatod ugyanazt a beatet 10 ezerért, 20 ezerért és 70 ezerért is, letöltési formátumtól függően. Hátránya ezeknek, hogy miután bárki megveheti, bárki fel is használhatja, akár több számnak is lehet ez az alapja.
márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!