Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell érteni ezeket a...

Hogy kell érteni ezeket a Depresszió dalszövegeket?

Figyelt kérdés

Eljön a tavasz újra,

Minden zöldell, a dalát fújja

Innen kezdődik el az este,

És ha van még valami, vesd be!

Pörget a zene, még adj rá hangot!

Gyenge a pia, de hat rá, tartsd ott

Bent, nehogy elkerüljön,

Akibe kéne, hogy elmerüljön!


Tombol a nemek harca,

Édes illata, gyönyörű arca,

Kéjes hangja és teste csábít,

Tűzben szempárja elkábít

Itt van a szerelem, érzem,

Néha fájhat, de én kérem

Még, ha fárad is, támad újra,

Illik rám, mint gyűrű az ujjra.


Különösen ezt nem értem:

Pörget a zene, még adj rá hangot!

Gyenge a pia, de hat rá, tartsd ott

Bent, nehogy elkerüljön,

Akibe kéne, hogy elmerüljön!


Mi hat a gyenge piára, amit ott kell tartani, ahhoz, hogy nehogy elkerüljön micsoda, amiben el kéne merülni?


Itt van a szerelem, érzem,

Néha fájhat, de én kérem

Még, ha fárad is, támad újra,

Illik rám, mint gyűrű az ujjra.


Ez meg néha fájhat a szerelem, de így is jó? Utána meg mi az ami fáradt, de ennék ellenére támad újra?



márc. 25. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Tartsd ott - a lírai én masszív alkoholizálástól kissé kábán, erőltetetten megmerevedni próbáló hímtagját a vaginádban.

Bent, nehogy elkerüljön,

Akibe kéne, hogy elmerüljön! - szintén egy utalás a behatolásra.

Még, ha fárad is, támad újra - élni alig van erőm, úgy be vagyok b@szcsizva, de azért erőltetetten próbálok erekciót produkálni, mert kóros szexfüggő vagyok. :-D

márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szexről szól, mi másról? Ez legalább nem bullshit, ellentétben a Popresszió szövegek többségével, amiket szerintem Oravecz Nóra alkotott szellemíróként.
márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alkalmi szex. Vonatkoztass el, hogy mi mi lehet. A Depresszióban pont azt szerettem, hogy nem kell feltétlen belegondolni, mire gondolt a költő. Nem konkrét, nem annyira szókimondó, a saját aktuális gondodat, gondolatodat, érzéseidet tudod oda képzelni. Mint mondjuk a 30y. Ennél a dalnál viszont annyira nem nehéz rájönni, mi járt a fejében. 😄
márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dinnye2 ***** válasza:
Szerintem jó lett, de ezt nyilván nehéz dallam nélkül megállapítani. Annyi, hogy engedd, hogy az, aki hallgatja, magától jöjjön rá az (egyértelműen leírt) érzelemre. Szóval az "itt van a szerelem, érzem" helyett lehetne mondjuk "itt van valami, érzem".
márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!