Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerinted a zenét értenni...

HunLo kérdése:

Szerinted a zenét értenni kell vagy pedig érezni és miért?

Figyelt kérdés

máj. 15. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Érteni
Érezni
17 szavazat
 1/8 Mansour ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő. Talán érzni fontosabb, de érteni sem árt. Az értés alatt viszont nem a zeneelméleti háttértudásra gondolok, hanem a "műértő" befogadásra, ami úgy alakul ki, hogy sok minőségi zenét hallgat az ember, lehetőleg minél több műfajban.
máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A zenét részben érzéssel érted meg.
máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő, ez mondjuk jól párosul egy Scenes from a Memory vagy egy Symbolic során, de van számtalan.(biztos más műfajból is, én a metalban vagyok jártas)
máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érezni fontosabb, alapvetően senkit nem fog érdekelni, hogy egy zene épp nem 4/4-es ütemben van pl., csak az, aki foglalkozik vele és érdekli, a legtöbb embernek a zene az csak ritmusok és hangok kombinációi. Ha írni akarsz zenét, akkor persze jobban jársz, ha érted is, de ott is fontosabb, hogy érezd. Pl. megírhatod a világ legkomplexebb zenéjét is, ha nem érzed, akkor érdemes elgondolkozni rajta, hogy érdemes-e foglalkozni vele.
máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, ez ugyanúgy működik mint minden más művészeti ágnál. Ahhoz, hogy az izgalmasabb és összetettebb zenéket is megértsd tanulni és érteni kell. Aki nem fordít erre időt és energiát az lényegében leragad egy "Két Lotti" szintnél - irodalmi példával élve.
máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az 5-ös mire kapott pirosat, nekem évekbe telt, mire a Blackwater Park beérett. Bizony itt is küzdeni kell a befogadásért, de megéri vele foglalkozni.
máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mansour ***** válasza:
100%
Abszolút így van, ráadásul én is ezt írtam, más szavakkal, és arra csak zöldet kaptam. Lehet, hogy a "Két Lotti"-s hasonlat nem tetszett valakinek... :)
máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azért kapott gondolom pirosat, mert nem kell zenei hozzáértés, hogy élvezd a komplexebb zenét. Nem ettől függ.
máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!