Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A dobosok, műfajtól függetlenü...

A dobosok, műfajtól függetlenül, használnak metronómot koncerteken?

Figyelt kérdés
Larsról ugye tudható, pláne hallható, hogy nem.😄

máj. 21. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lars is használ, de ő technikailag sosem lesz egy Eloy Casagrande szint.

Sok kritikát kap, de hatalmas hatású dobos, nála sokkal jobb dobosokra is hatást gyakorolt, mint pl. Mike Portnoy, Joey Jordison(RIP), Tomas Haake, Mario Duplantier így a teljesség igénye nélkül.

Bár szerintem aki már nagyon régóta benne van, megy nekik anélkül is. Nyilván Danny Carey-nek biztosan megy mindig, mert olyan sok ütemváltás van, de Paul Mazurkiewicz már fixen le tudja anélkül is hozni a koncertet, már csak a rutinja és a tudása miatt is.

máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon zenekarok dobosai biztosan használnak, akiknél a koncert egy része backing trackről megy, különben elcsúsz(hat)nának az élő hangszerek az előre felvett részektől.
máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Larsról ugye tudható, pláne hallható, hogy nem" - Abból hallható, hogy használ, hogy amikor egy kis lemaradásba kerül, picit rágyorsít, hogy visszaérjen a metronomhoz.
máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as: azt hittem, hogy olyankor simán nem figyel:p
máj. 21. 10:12
 5/5 A kérdező kommentje:

1: csóri Eloy kapcsán egyszerűen képtelen vagyok elvonatkoztatni az ízléstelen hangszerkezelésétől. Ennek ellenére nyilván elismerem.


Igen, Joey esetében talán a legegyértelműbb, különösen az Iowán hallok nagyon erős hatást, de Mickék játékán is visszaköszön.


Haake meg...na, egy Bleedet kizártnak tartok lehozni metronóm nélkül.:D

máj. 21. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!