Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan bizonyosodhat meg az...

Honnan bizonyosodhat meg az ember róla, hogy amit gitáron dalt megír (nem szöveg, csak dallam), az valóban valami új?

Figyelt kérdés

Mielőtt szétszednétek, tudom jól, hogy ezernyi olyan szám van, aminek a részeit akár tudatosan, akár véletlenül, de régi számokból kölcsönözték és/vagy dolgozták fel.

Ezt a részét tudom.


De tegyük fel, hogy valaki valóban valami újat szeretne alkotni.

Mert nem akar lopni, mertnem a kar más cipőjében járni.

Töltsön akármilyen sok időt is zenehallgatással, minden egyes dallamot szerintem képtelenség megismerni.

Jó ha egy egészen kis töredékét lehet kiismerni a rockzenének, pláne akusztikusnak.


Ilyen esetben, azok akik szintén szembesültek ezzel, Ti mit szoktatok csinálni, hogyan véditek ki a plágiumot?

Van mód az ilyet ellenőrizni?

Vagy nagy ívben tesztek rá, ha sok ezredik másolat, az sem baj?


2010. nov. 16. 00:49
 1/2 Daweee000 ***** válasza:

menj fel a youtube.com-ra és kezdd el az A-betűnél :D

Amúgy mutasd meg valakinek aki sok ilyet ismer (akár dobd fel ide) vagy nem tudom. Egyébként még a nagyok is lopnak, van aki tiszteletből, van aki ötlettelenségből, stb... Nagy gáz nem lehet ha nem tudatosan másolsz és nem az az első szava az embereknek ha meghallják, hogy "jó xy cover"...

2010. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok igazából válaszolni a kérdésedre, de ez eszembe jutott.

http://www.youtube.com/watch?v=qHBVnMf2t7w

4 akkord (I,V,VI,IV), számtalan dal. Igen, egymástól lopták az akkordokat. :)

2010. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!