Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol találok kezdők számára is...

Hol találok kezdők számára is érthető online gitár tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam a gitározz.hu-n de már a kezdő menüpont legelső leckéjét sem értem... például leírja hogy 1., 2., 3., 4., ujj, de azt nem hogy melyik ujjhoz melyik szám tartozik...és persze vannak kifejezések amelyeket még a szótárban talán megtalálok de ez így nem megy...


A gitártanfolyam.hu már érthetőbben fogalmaz de ott maga az oldal bonyolult...a gyakorlatokat nem találtam, és nem találom az elejét, hogy mégis hol kezdjem el?


Tudtok ajánlani más oldalakat, vagy ezekhez valami "megoldókulcsot"?


2009. ápr. 9. 10:39
 1/5 Thurston ***** válasza:
53%

A gitározz.hu-n leírja, hogy az egyes ujjadat az egyes, a kettes ujjadat a kettes (és így tovább...) bundra kell helyezni, ebből rájöhettél volna, hogy az egyes ujjad a mutatóujjad, a négyes pedig a kisujjad.


Viszont. Én személy szerint egyáltalán nem tartom jó ötletnek, ha mástól tanulsz meg zenélni. Persze ez gyorsabb, és kényelmesebbnek is tűnik, mintha saját magadtól jönnél rá mindenre, de ha a pengető tartásától kezdve a helyes skálahasználatig mindent mások tanítanak meg, úgy elvész az egyediséged. Márpedig a zene nem tudomány, hanem művészet. Az önkifejezés a fontos. A legjobb gitárosok mind a saját fülükre hagyatkozva tanultak mindent. Ez persze jóval időigényesebb, de megéri. (Sok gyakorlással nem is fog sokkal tovább tartani, és hamarabb is tudsz majd használható tagja lenni akár egy együttesnek, mintha tanártól lesnél el mindent.)

2009. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Thurston ***** válasza:

Azt el is felejtettem odaírni, hogy nagyon ritka az igazán jó tanár... Az általad megnevezett oldalak is max a haladó részlegük miatt érnek valamit.


O)))

2009. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy rájöhetem volna, (és most nyugodtan mond hogy hülye vagyok) ha tudom mi az a bund...de nem tudom és egy szó se volt róla sehol hogy mi az...
2009. ápr. 9. 11:49
 4/5 Thurston ***** válasza:
2009. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem ez kielégíti a vágyaid :) Bár még nem próbáltam de terveim szerint itt próbálom majd meg... pl az 1ik oladalon rengeteg videó van + ilyesmi majd számolj be, h mennyire jött össze :) De a videosmart oldalán is van 1pár vidi... pl hangolás és ilyesmi okosságok...

www.gitarozz.hu

[link]

2009. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!