Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen egysíkú, beszűkült az emberek zenei ízlése?

Figyelt kérdés
Ez tény, ez így van. Mindenki ugyanazokat hallgatja. Akadnak kivételek, ismerek én is olyan embereket, akik Magyarországi viszonyokhoz képest egyedi, ismeretlen előadókat hallgatnak. Ez külföldön sokkal átlagosabb lenne. Ott sem lenne átlagos teljesen, de ott legalább már hallottak volna róla. Arra vagyok kíváncsi mi ennek az oka? A kiadók nem annyira reklámoznak errefelé?
2011. aug. 19. 08:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki belémkötne, azt leírom, hogy nem bírálni akarok, ezek saját tapasztalatok, és egy ártatlan kérdés.
2011. aug. 19. 08:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok :)


Ha csak a körülöttem élőket haverokat ismerősöket nézem, ők leragadtak a magyar zenéknél, a Dance azaz a discoban játszó zenéknél és ami a viván megy általános hülyegyerek zenék már bocsi :)


Lényeg: én Trance stílust hallgatok!


DE! Az ismerőseim és az emberek 99%-a. ezt összekeveri a Dance-el meg a Technoval. Holott ez teljesen más.


És alig hallgatja valaki. Ha el is mennek nagyobb koncertekre pölö Armin vagy Markus schulz, azokra sem a zene miatt mennek el, hanem a buli miatt...

2011. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mbalage ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem Magyarország jellegzetessége. Az emberek jelentős részének életében nem játszik igazán fontos szerepet a zene. Ők inkább csak azért hallgatnak valamit, hogy ne legyen csend. És ehhez megfelelnek a már jól bevált számok is. Megint mások csak a tánc kedvéért hallgatnak zenét, nekik sem annyira fontos a változatosság. És sajnos sokak számára csak az a zene létezik, amit a tévében-rádióban hallanak minden nap.


Azt sem szabad elfelejteni, hogy a zene érzelmi töltetet hordoz. Sokaknál egy-egy szám, vagy előadó, esetleg egy zenei korszak bizonyos élményekhez kötődik, így érthető módon nekik leginkább az a kedves.

2011. aug. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2.


Sajnos amit írtál. ez jellemző a többségre

"És sajnos sokak számára csak az a zene létezik, amit a tévében-rádióban hallanak minden nap. "


Nagyon kevesen vannak akik azért hallgatják meg a zenét mert "meg akarják hallgatni" hanem csak azért mert éppen az megy..

2011. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert a tv erre tanít. Lásd: X-Faktor stb...


Egyébként én Black metalt és Ambient-et hallgatok.

2011. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!