Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell zongora kottát...

Hogyan kell zongora kottát olvasni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem vagyok teljesen kezdő de nem tudom hogy kell zongora kottát olvasni!!! Egyszerűen nem értem! Ha lennétek olyan szívesek elmagyaráznátok nekem vagy linkelnétek pár oldalt ahonnan megérthetném?Zongorám lesz, hogyha kell hozzá de addig is meg akarom érteni!Például itt van ez!: [link] Honnan tudom erről hogy melyik billentyűt kell éppen megnyomni?? 2 éve gitározom ha számít valamit!? Tabot tudok olvasni de zongorakottát?!!..pff..Segitsetek légyszives!..:)
2011. okt. 10. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A zongorakottában le van írva minden egyes hang, amit le kell ütni. Az elején látod, hogy violinkulcs van, tehát a második vonal a "G", az első alsó pótvonal a "C"(k.b. a zongora közepén lévő), így ki tudod számolni, hogy az első hang egy alsó "G", azonban meg kell nézni az előjegyjéseket. Pl. ha az egyik kereszt egy "F"-re van rakva, az azt jelenti, hogy minden "F" meg van emelve, tehát "fisz" lesz belőlük. Láthatod, hogy egy "G"-n is van kereszt, tehát az az első "G" hang valójában "gisz" lesz.
2011. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!..:) Bár ettől nem lettem sajnos okosabb..:(...olyan bonyolult..:(!!! Nem értem...!!
2011. okt. 10. 15:51
 3/11 A kérdező kommentje:
Valami oldalt nem tudnátok linkelni?..:)..Sokat segítene, főleg hogyha van valami videó/képmagyarázat hozzá!
2011. okt. 10. 15:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugynezt a szonátát meg tudom tanulni így, tutorialról: http://www.youtube.com/watch?v=8Xqr9UzghGg de kottával nem! Csakhogy tudom hogy mindenképpen tudnom kell majd kottát olvasni ezért kérem a segítségeteket! Én ezt nem hobbi szinten akarom űzni! Ja és ugye 13 évesen nem késő még elkezdeni?? Remélem hogy nem. de ha valamit számít már 2-3 éve gitározom!..:).13l..Előre is köszönöm!!!
2011. okt. 10. 16:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő elkezdeni, viszont jó lenne, ha ismernéd a kotta alapvető dolgait, az ABC-s hangokat, stb. Ezek nem igazán bonyolult dolgok, de biztos, hogy szokatlan, mint nekem pl. a gitár. Csak sajnos tényleg elég nehéz így elmagyarázni írásban :S
2011. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Uhh.köszönöm megnyugodtam!!..:D Csak mindenki azt mondja hogy az a jó ha már 6 évesen vagy korábban elkezd az ember és aki utána az már nem lehet zongorista!El tudom képzelni hogy nehéz elmagyarázni!!! Csak tudod akusztikus zongorát veszünk majd és ha addig elkezdek járni a zongoratanárhoz (ami teljesen megoldható hisz közel van és nem drága) akkor min gyakoroljak??..:S..épp ezért kell megvárnom hogy megvegyük és csak utána!Zongoraszalonból vesszük 250ezer forintért egy használt monington fél angol mechanikás zongorát!! Szerintetek megéri?.:d köszönöm a válaszokat..:)!
2011. okt. 10. 16:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és szerintetek nyújthat valamennyi előnyt hogy 3 éve gitározom? Például szerintem a ritmust már nem igazán kell átvenni!.:)
2011. okt. 10. 16:22
 8/11 anonim ***** válasza:

mikor kiírtad a kérdést, még csak 2 év volt :D gyorsan telik az idő:')

nem árt amúgy sosem, ha már van zenei előképzettséged, mert a hallás az folyamatosan fejlődik, de a gitártab is azért olyan elterjedt, mert a sok hülye nem hajlandó kottát olvasni :D szóval barátkozz az ötvonalas kottával, mert zongorára nincs kitalálva könnyített módszer, és pl amit belinkeltél tutorial video, annak is elég csúnya kottaképe lehet viszonylag, nem hogy egy gyors darabnak..:D

2011. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tudom hogy két év volt..xd.. de utána eszembe jutott hogy már 13 éves vagyok..bocsi..:)..
2011. nov. 13. 11:07
 10/11 A kérdező kommentje:
köszii..ment a zöld kéz :D..
2011. nov. 13. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!