Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elszakadt a G húrom. Milyen...

Elszakadt a G húrom. Milyen gyakran kell cserélni a húrokat?

Figyelt kérdés
Elszakadt a G húrom és nem tudom hogy megbízhatok-e a hangszerbolti húrozásban...amúgy nem tudom mert már 1 éves és évente vagy két évente kell cserélni a húrokat? ÉS mi lehet az oka? Mindennap minimum 2 órát folyamatosan gitározok...talán nagyon elhasználódott?
2011. dec. 10. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mindennap két órát gitározol, akkor legalább 2-3 havonta.
2011. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

persze, ha sokat gyakorolsz, az nagyon dicséretes, de akkor 1évet nem fog kibírni sosem :D ha épp nem szakad el, akkoris elhasználódik

szerintem ennyi gyakorlás mellett másfél-kéthavonta is cserélheted akár. én kicsit többet gyakorlok, havonta kell is az új húr D:

2011. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszönöm a dicséretet...hát végül is ez az életcélom a zenélés... és AMÚGY MEGBIZHATOK A HANGSZERBOLTI HÚROZÁSBAN?
2011. dec. 10. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
persze, de ne bízd rájuk :D jól megcsinálják, de ez egy olyan dolog, mint pl a tankolás :D először minden sofőrnek nyűg lehet, de bele kell jönni, teis 1-2 húrozás után már tök jól megcsinálod, (mármint a beállításokat is), és nem egészséges (és drága is) mindig hangszerésszel felhúroztatni :D állítgatni néha énis elviszem hangszerészhez, de nem árt ha mindent megtanulsZ:D
2011. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
El fognak kérni érte több ezer forintot, pedig egy 10 perces művelet.
2011. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ha ilyen könnyűnek hangzik akkor nagyon szépen kérem valaki írja le nekem hogy kell húrozni pillanat itt egy kép a gitárról: [link]

[link]

csakhogy nem tudom hogy konkértan írjátok.. :D

2011. dec. 10. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Akusztikus gitárt meg különösen könnyű húrozni...

Kiszeded a kis bogyót, átfűzöd rajta a húrt, majd visszadugod.

Fent a kulcsoknál bedugod a lyukba, és felcsévéled (lehetőleg úgy, hogy se túl sok, se túl kevés menet ne legyen, olyan 4-6 között kb (vastag húrnál kevesebb is elég).

Utána szépen behangolod, ne lepődj meg ha a friss húr először nagyon hangolódik, nyújtogasd meg párszor erősebben, tépd meg kicsit, pár perc alatt be fog állni.

Ha már leszeded a húrokat, érdemes lehet megtisztítani a fogólapot. Pl műanyag pengetővel levakarod a dzsuvát, aztán citromolajjal (patikában kapható) bedörzsölöd a fogólapot, jót tesz neki.

2011. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ma elvittük a hangszerboltba ott helyben mgecsinálták, és tényleg nem nehéz! sőt semmi tudás nem kell hozzá, csak gy kis figyelem hogy hogy áll a húr!:D köszi a válaszadóknak! :D
2011. dec. 12. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!