Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő DJ vagyok. Szeretnék...

Kezdő DJ vagyok. Szeretnék feltenni néhány kérdést. Lehetőleg tapasztalt DJ-k válaszoljanak.!?

Figyelt kérdés

elég hosszú lesz remélem valaki elolvassa:).

Nah szóval. Kb másfél éve kezdtem otthon kevergetni a virtual dj nevű programmal (home, később pro változat). egész végig jól ment, dehát ezzel a programmal ugye nem is nehéz. :) vettem egy keverőt (reloop rmx 30) kb fél éve. nagyon megy rajta a keverés, de mivel még csak 14 éves múltam, nem tudom h hogyan mennek ezek a "fellépések". csak otthoni célra használom. van hozzá egy eléggé régi AIWA hangfalpárom, darabonként 75 wattosak. a száámítógéppel van összekötve ez az egész méghozzá a TRAKTOR nevű virtuális keverőprogrammal.(nem sokáig használtam a virtual dj-t mivel az inkább teljesen amatőröknek van kitalálva. ) van a géphez egy SOUND BLASTER LIVE! hangkártyám 5.1-es innen megy a 2 csatorna a keverőre. Na most eddig ez szép és jó csak van néhány gond.a hangkártya nagyon torzítja a két hangfalat ami nagyon csúnya hangzást ad. szeretném ha valaki segítene nekem.

nagyon komolyan gondolom ezt a szakmát ezzel szeretnék foglalkozni a későbbiekben is. szeretném a tanácsotokat kérni. először is nem vagyok milliárdos, mindenből a legolcsóbbat szeretném.


na most arra gondoltam, h vennék 1 külső hangkártyát. azt mondják, ez a jó ahhoz h normálisan torzítás nélkül tudjak keverni.de sajnos fogalmam sincs h milyet vegyek milyen árkategóriák vannak...néhány tanács esetleg, vagy linket küldenétek ti milyet ajánlotok, lehetőleg netről beszerezhetőt.


a másik h a hangfalakkal is eléggé sok bajom van. nagyon régiek a mély már nem szól úgy normálisan. arra gondoltam h vennék egy mélyládát. van egy pio erősítőm 500 wattos, az is elég régi de attől még az bitangul jól megy. most nem tudom én találok nagyon olcsón ilyeneket:


[link]


de nem tudom miért ilyen olcsók. van benne valami hiba mindegyikbe?? vagy nem lehet hangfalakhoz/erősítőhöz hozzácsatlakoztatni? (mert megtartanám a két aiwa-t és azokhoz raknék egy mélynomót)


na szóval aki leért idáig összefoglalnám.


kéne egy külső hangkártya ami tisztán szól, viszi a keverőn lévő 2 csatornát, és olcsó (max 20- 30 ezer)


és egy mélyláda (min. 250-300 wattos szép tiszta hangzású) nagyon olcsón ami hozzácsatlakoztatható az erősítőmhöz. (ezis max 20 -30 ezres árkategóriába)


válaszokat előre is köszönöm!!



2012. máj. 18. 20:29
 1/1 anonim válasza:
hát, hogy őszinte legyek: várj még kicsit, gyűjtsd a pénzt, és vegyél egy DJ szettet.(2cd lejátszó+keverő egyben) pl eladhatod hozzá a keverődet is. Ha komolyan gondolod a szakmát, akkor ez az ajánlatos. Bulikba is könnyebb elvinni, mint egy egész gépet :) (gondolok itt házibulikra)
2012. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!