Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miben lesz más hangja a...

Miben lesz más hangja a gitáromnak ha nyak vagy híd pickupot teszek bele?

Figyelt kérdés

Van egy gitárom és jelenleg éppen egy Seymour Duncan SH-8 Invader pickupot szeretnék venni. Eddig a hídnál volt egy Seymour D. SH-2.

Neten magyarul nem igazán találok semmilyen írást arról hogy miben változik meg a hangja ha a pickup a nyaknál vagy a hídnál van?

Tudom hogy a hídhoz olyan kell ami a hídhoz való, nyakhoz meg ami nyakhoz...de mondjuk mivan akkor ha a hídhoz nyakhoz valót rakok?

De a lényeg továbbra is az hogy melyik miért más?

A hídi erősebb teltebb vagy pont hogy a nyaknál lesz teltedd?

Köszönöm előre is a választ!



2012. máj. 25. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Adott pozícióhoz pont úgy tervezik a pickupot, hogy illeszkedjen az ott felvett hanghoz, nyaknál nagyobb dinamikájú teltebb, vastagabb, tompább hangot kapsz, hídnál vékonyabb, közép és magasdúsabb, kevésbé dinamikus hangot.

Ha felcseréled a szerepeket előfordulhat, hogy hídnál túl éles és vékony lesz a hangzás, nyaknál meg túl búgó, befulladó.

2012. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan az Invader nyak változatáról az található a Seymour Duncan weboldalán, hogy a nyaki változata jelentősen csökkentett kimenőjelű a sokoldalúbb hangzás érdekében.

[link]


Amúgy jótanácsként: ha ilyesmi információt keresel, menj először a gyártó weboldalára, keresd meg a cuccot és ha nem tudsz angolul, fordíttasd le a Translate.google.com oldalon. Ez ugyan messze nem tökéletes fordítás, de ad egy kis segítséget néha.

2012. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat!

@Aktív Gitár

Le szoktam fordítgatni, de szerintem így is elég nagy gond hogy magyar nyelvű oldalon az ember nem talál ilyen jellegű infót! Pedig biztos nem én vagyok az egyetlen aki nem tudta hogy a nyak és híd pickupok között mi a különbség, vagyis hogy melyiknél milyen hangot ad a gitár!

2012. máj. 26. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!