Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vettem 1 gitárt és járt hozzá...

Vettem 1 gitárt és járt hozzá egy kis fekete műanyag valami. Az a hangoló? Ha igen akkor hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Itt van néhány kép róla:

[link]


[link]


[link]


Valaki segítsen. Nagyon fontos lenne,mert nincs behangolva és nemtudom hogyan kell. :((


2012. aug. 13. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen hangoló, és minden jel arra mutat, hogy basszusgitárhoz való.
2012. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Am annyit tudok h akusztikus gitár. Több infóm nincs róla, de már sikerült behangolni. :)

2012. aug. 13. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a hangolóm. Nemcsak basszusgitárhoz jó, bármilyenhez. A felső sor ( BASS 1G 2D 3A 4E) a basszusgitár része, az alsó ( Guitar 2B 3G 4D 5A 6E/1E) pedig a gitár része.

Ha elektromos gitárt szeretnél hangolni, akkor a gitárkábellel össze tudod kötni a gitárt és a hangolót, ott van a hátulján a jack bemenet. Ha akusztikust, akkor ha nem dugsz be semmit, a hangoló mikrofonján érzékeli a hangokat, amit a bekapcsoló gombnál látsz.


A húrok a mélytől a magasig: 6E 5A 4D 3G 2B 1E. Így mész sorba, és állítod. Az adott húrt addig tekered, amíg nem az adott LED világít. Ha már jó hangon vagy, akkor fent tudsz még finomhangolni. Ha a 'b' piros lámpa világít, akkor húzni kell a húron, ha a '#', akkor lazítani. Ha a zöld világít, akkor tiszta a hang.

2012. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!