Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Nincs többé mp3 a Youtube-ról.

Figyelt kérdés

[link]

Teljes mértékben megértem a szerzői jogvédőket, művészeket, szerzőket. Azonban véleményem szerint ezzel semmivel nem lesz több a bevételük. Nem fogok üzletbe menni, hogy egy számért megvegyek egy méregdrága cd-t. Ugyanez a helyzet a filmekkel is. Annál inkább, mert tapasztalatom szerint a letöltő oldalakon, a YouTube-on található anyagok 99%-át hiába is keresem bármelyik boltban, webáruházban. Több évtizedes probléma.

Miért nem tudnak összefogni a kiadók egy teljesen legális tracker oldal működtetésére, ahonnan elfogadható térítés ellenében bármi letölthető? A kevés is sokkal több, mint a semmi. Azt viszont a szerzők előadók kapnák, nem a jogvédők feneketlen zsebében landolna.



2012. okt. 14. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ezzel csak a torrenttel letöltött cd-k száma fog nőni
2012. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát nemrég vettem észre, pedig olyan jó volt.

Teljes mértékben igaza van a kérdezőnek!

2012. okt. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]

én ezt a weblapot használom, ha valami kell YouTube-ról

2012. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Csak azoknak az előadóknak, együtteseknek a klippjeit gyűjtöm, amik megvannak a tulajdonomban LP-n, cd-n. Nem hiszem hogy bárkinek kárt okoztam, hisz azok kereskedelemben nem érhetők el, csak a YouTubeon.

2012. okt. 16. 22:20
 5/15 anonim ***** válasza:

Két kérdés:

1. Szeretnél te ingyen dolgozni?

2. Szeretnéd, ha a megtermelt javadat lopkodnák?

Na, hát a szerzők se szeretnék ezt. A kultúrafogyasztásnak is ára van, ezt tudomásul kell venni.

2012. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Elolvastad egyáltalán a kommentemet? Pont arról írtam, hogy fizetnék, ha lenne rá lehetőség.

A zene albumokról meg köztudott, hogy egy-két hallgatható szám van rajtuk, a többi "töltelék". Ez csak az alkotók előállítási költségét növeli, anélkül, hogy hasznuk lenne belőle. Ez működött, amíg csak bakelit lemezek voltak, és nem lehetett otthon másolni, közzé tenni. Bár, már akkor is kiadták a sikerszámokat kislemezen, ami a bevételt hozta. Ez egy értelmetlen szélmalom harc a jogvédők részéről. Mindig lesznek újabb és újabb trükkök, szoftverek. a gondolkozásmódot kellene megreformálni. Ezt már sok neves művész is elmondta.

2012. okt. 20. 07:18
 7/15 anonim ***** válasza:

De, elolvastam. A gépekhez értesz, a jogokhoz nem.

Újabb kérdés:

Miért nem elégedsz meg azzal, hogy egy adott produktumot ingyen meghallgathatsz a youtube-on? Olyan ez, mint amikor kölcsönzöl a könyvtárból. Ha birtokolni akarod, azért fizetni kell, és kész. A boltban se kapsz ingyen csokit.

2012. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megelégednék. A kedvencek közé raktam 136 klippet, és amikor nosztalgiázni támadt kedvem, akkor elindítottam az összes lejátszását. Ez addig rendben is volt, amíg nem kezdtek el ritkulni a felvételek, a szokásos üzenettel: "Harmadik fél szerzői jogainak megsértése miatt..." stb.

Akkor kezdtem el a gépemre lementeni a még meglévőket.

A költői kérdés továbbra is megmarad: Kinek okoztam vele kárt, ha pénzért nem lehet megkapni??

A könyveket meg szoktam vásárolni, vagy előjegyeztetem antikváriumban. Néhány mozi csatorna is úgy sugároz filmeket, hogy egy másolatot lehet készíteni róluk saját használatra. A szoftverekkel is ez a helyzet.

Kedves utolsó válaszoló - ha a szemellenződ mögül meg tudod mondani, hogy Del Shannon, a Shoocking Blue, The Kinks, és sorolhatnám oldalakon keresztül - korabeli koncert felvételeit hol tudom beszerezni, örömmel megyek, és megvásárolom.

2012. okt. 21. 07:46
 9/15 anonim ***** válasza:
Amíg csak magadnak töltögeted le a kereskedelmi forgalomban nem elérhető klipeket, addig természetesen nem sértesz senkit és semmit.
2012. okt. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jézusom. :DD Letöltöm a videót, aztán kiszedem belőle a hangsávot. Ezek a szar honlapok sem csinálnak mást, csak a hozzá nem értő vérpistike hiszi azt, hogy ezek csodát csinálnak. Ha valaki csak ilyen oldalak segítségével tud hozzájutni a video audio sávjához, azt sajnálom...
2012. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!