Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudnék Divizió 88-os...

Honnan tudnék Divizió 88-os számok tabjait megszerezni?

Figyelt kérdés
...vagy ha esetleg valaki leirkálná 1-2 szám tabját...annak is örülnék. :))) :'D

2012. okt. 18. 20:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
21:21 értem és köszönöm a választ, próbáltam már hallásból leszedni, de valahogy még nem sikerült meg rá is untam xD :D..
2012. okt. 25. 22:41
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok punk témát dolgoztak át, plusz "örökzöldeket" is. Nagyon sokat hallgatom ma is őket, nagyon szeretem is őket.

Onnan tudom, hogy sok számuk nem teljesen eredeti, hogy mikor először hallottam, már akkor több zenéjük paródiának érződött. Ezeknek alaposan utánahallgattam, utánakérdeztem punk-ismerősöknél vagy akik régebben jobban benne voltam ezekben a dolgokban, művelődtem. Pl. az egyik számuk (Ha nem vagy fehér, dögölj meg) egy Slayer-átdolgozás (a Slayer-verzió is egy átdolgozás a TSOL-tól), az eredeti szám az Abolish Government c. nóta.

Egyébként nagyon egyszerűen tudsz saját kottát is írni a számaikhoz ahogy én is teszem, mert roppant egyszerű riffjeik vannak. Párszor meghallgatod, nagyjából megkeresed, hogy melyik kvinteket játsszák, rájátszod és hallod, hogy jó-e vagy sem. Egy kis segítség még: a 3 legmélyebb (E-A-D) húrokon játszanak főként, ráadásul maximum a 9. bundig. És tényleg csak kvintekben, vagy 1-húros dallamokban gondolkodj. Azt is csinálhatod, hogy egy húron a riff "dallamát" megkeresed és kibővíted több húrra, 2-3 húros kvintekre vagy variáltabb lefogásokra.

Nem mellesleg én anno pár tabjukat megtaláltam a gitartab.hu oldalon, lehet, hogy még elérhetők ott a kották.

Való igaz, hogy a torzított minőség miatt nehéz kihallani, de javaslom, hogy pl. töltsd le az Audacity-t és abba importáld bele a zenét. Ott akár szét is vághatod szabadon a zenét és az egyes riffeket addig hallgathatod, amíg rá nem jössz a lényegre.

Ha nagyon-nagyon érdekel, előkeríthetek 1-2 kottát, csak írd le a mailcímed és küldöm is. Ha érdekel, más NS-zenének a tabját is elküldhetem - most hirtelen nem tudom pontosan, mihez írtam kottát, de 1-2 talán még megvan valahol.

Üdv/88

2016. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 séllei lászló válasza:
Nekem egy számhoz van tabom
2018. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!