Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitártestet szeretn...

Elektromos gitártestet szeretnék készíteni üvegből vagy legalábbis erősen átlátszó anyagból, mikre lenne szükségem a megvalósításhoz?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem üvegből készülnek hanem műanyagból többnyire... az elektromos gitár tónusát a keményfa test adja.. nagyon szar lehet egy "müanyaggitáár" hangja.. kivétel ha nem gyártatod le az ESP-vel.. :D Fából is kurv@ nehéz gitárt építeni nem még hogy műanyagból.. Szerintem felejtsd el mert hülyeség ezek csak dísznek vannak.... [link] Kirk Hammett 1x használta ezt a gitárt fél szám erejéig akkor is csak azért mert koncertvideo készült..
2012. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Üvegből?! Gratulálok!

Ezzel el is árultad, hogy abszolút hajszálnyi gőzöd sincs a barkácsolásról sem, úgyhogy minél hamarabb tegyél le az ötletről.

2012. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor Akril-ból.. [link] http://www.youtube.com/watch?v=Yh_p6nRo4B0 8:00-tól.. szerintem jellegzetes hangja van és ezért tetszik
2012. dec. 19. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez valami ritka $zar ötlet már bocs
2012. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy tudnál ilyet otthon csinálni.. Egyébiránt leginkább egy CNC esztergagépre lenne szükség hogy ezt igy le tudd vágni.. Mert a fa testű még egy dolog de ez hát nem tudom... Én nem fűzök hozzá neked sok reményt :-/ De ha sikerülne mindenképp értesíts! :D Első voltam
2012. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is: csináltál már valaha gitárt?


Másodszor: belegondoltál, mekkora lenne ennek a súlya?


Harmadszor: belegondoltál, mi lenne, ha leejtenéd?


Ez egyáltalán nem megalapozott ötlet. Amúgy az átlátszó gitárokat akrilból vagy egy Luthite/Lucite nevű spéci anyagból csinálják, valami nagynyomású öntéssel vagy tömbből CNC marással és rengeteg polírozással.


Ha gondolod, állj neki...

2012. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igy van és ha nekiállsz csinálj nekem is egyet mert felcseszte a fantáziámat hogy milyen amikor a kezemben van és játszok vele :D
2012. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát,ha vannnak szerszámaid és legalább valamennyi barkácsolási tapasztalatod, szerintem állj neki, de csak azutánn, hogy a témában amilyen leírást csak találsz, végigrágod, ez sok hülye hibát kiküszöbölhet. Hogy mekkora macera ilyen akrillal dolgozni,arról nem tudok nyilatkozni, mert történetesen fából már építettem elektromos gitárhoz testet, de ilyenből még nem.
2012. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!