Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lent feltettem néhány kérdést...

Lent feltettem néhány kérdést a rocksmith nevű játékról. Ha megkérhetlek akkor válaszolnátok rájuk?

Figyelt kérdés

1. Tényleg igaz, hogy 0 gitáros előélettel is meg tud tanulni gitározni az ember?

2. Van rajta kezdő mód, és fokozatosan lépked felfele rajta az ember?

3. Basszusgitárt is ráköthetek?

4. Van e valami korlátozás, pl nem ismer fel egy 1968-as Gibson SG-t, mert régi.

5. Rá lehet e tölteni saját számokat, hogy azokat is eljátszhassam?



2013. jan. 16. 21:54
 1/5 A kérdező kommentje:
+6. Alkalmas arra, hogy pótoljon egy gitártanárt?
2013. jan. 16. 21:57
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1. Igen, de nem a Rocksmithtel.

2. Passz.

3. Gondolom.

4. Neee... Minden gitár ugyanolyan analóg módon műdödik, másrészt erősen kétlem, hogy pont te, pont egy 68-as Gibsont fogsz rákötni...

5. Nem.

6. Egyáltalán nem.

2013. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 68-as Sg gitárt azét írtam oda, hogy értsétek, h konkrétan a korhatárra célzok a kérdésemmel, nem azért mert van nekem egy :S. Szűk látótered lehet, mert nem vetted észre az elején a pl-t, az-az a például-t. De azért nagyon jók a megérzéseid, mert nem fogok ilyet rákötni a játékra. Ráadásul az egyik kérdésből (direkt nem mondom meg melyik, hogy ne találd ki) kiderül, hogy én basszusgitáron szeretnék játszani. Szóval nem tudom miért ez a goromba stílus, de Te biztos tudod rá a választ :S
2013. jan. 16. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem az én látóköröm szűk, hanem a te fogalmazókészséged gyenge, ugyanis a pl nem a 68-as Gibsonra, hanem a korlátozásra vonatkozott. Csak próbáltam rávilágítani, hogy ez hatalmas marhaság.
2013. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

na most, a szűk látókör nem ugyanazt jelenti, mint az, ha valaki nem vesz észre valamit. (bár itt nem is arról volt szó, csak te arra írod :D)


szerintem itt nem a válasz "hangnemével" volt problémád, hanem biztos tartottál tőle, hogy ez a játék nagy baromság (játéknak lehet, hogy jó, de meg sem közelíti azt, amit normális helyeken zeneoktatásnak hívnak), és mivel most megkaptad válaszban, hogy arra valóban alkalmatlan a játék, amire szeretted volna használni, most próbálsz támadni :D


nem, gitárpró tabokról sem lehet zenét tanulni, így játékból meg főleg nem . képzeld el úgy, mint a vezetést. meg tudsz tanulni magadtól, mert nagy az akaraterőd? nem. rájössz, hogy melyik pedál hogy működik, illetve megszokod a váltót használni, de akkor is tele leszel rossz berögződésekkel, és nem fogod ismerni a kreszt, ami mondjuk a zenében az elméleti rész (ami szintén elengedhetetlen). és akkor folytassuk ezt a hasonlatot, hiába van egy számítógéphez kormányszimulátor, meg pedál, ami már tényleg olyan, mint a valódi, és nagyonjó szoftver, amivel lehet vezetni, ha beülsz egy igazi autóba, életveszélyes lesz a vezetésed, bármennyit is gyakorolsz. én így látom a zenélést is. lehet, hogy a játékban már expert szinten tolsz mindent, de mi van, ha igazi zenészek közé keveredsz? gondolod majd elzenélgettek? max 1-1 betanult dalt megpróbáltok elnyomni (valószínűleg szarul), de nem fogtok érteni az egészből semmit.

csak azért írtam le a hasonlatot egyes szám második személyben, mert így kezdtem el, és később nem akartam már átírni, ne vedd magadra, tudom, hogy csak kérdések egy játékról, de remélem érted a hasonlatot, és szerintem egész jól is sikerült. :D

2013. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!