Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez csak szerencse, vagy...

Ez csak szerencse, vagy őstehetség, vagy talán csak titokban tud játszani ezeken a hangszereken ilyen profi szinten?

Figyelt kérdés

Van egy barátom aki nem tanult hangszeren játszani ( csak nagyon néha ha valaki hozta a gitárját vagy hegedűjét akkor próbálkozott vele ( elég sikeresen ) ). Például én zongorázok majdnem 5 éve (meg 4 éve gitározok ), és tanultam egy új dalt és miután 2 szer eljátszottam neki, leült a zongora elé és az első 1-1.5 percet eljátszotta magától (néhol egy kis hibával ).

és én csak O.O :OOOO , de pl gitárszámnál is , a nothing else matters játszottam és azt is majdnem hallás után utánam játszotta ( igaz a nehezebb részek pl a solo nem tudná sehogy se hallás után megtanulni ( ebben a formában ) ) de attól még , hogy képes erre ? Vagy van amikor hoz be az eggyik barátom hegedűt ( mert hegedül 3-4 éve ) és ő játszik valamit azon is ilyen könnyedén eljátsza a dolgokat (miután rájön újra , hogy melyik hang hol van ).DE azt még 1 szer hangsúlyoznám , hogy sohase járt zeneiskolába ( nem is akar ) utálja a szolfézst és ő csak ilyen poénnak veszi , azthiszi mindenki ilyen könnyen zenél ( én eléggé irigylem mert próbálok minél több hangszeren megtanulni alap szinten (elég nehezen megy ) ő meg a kisujjából kirázza azt amit 4-5 év alatt megszenvedtem:/ ) Erre szeretnék választ kapni. ( bocsánat a hosszú szövegért csak már nem hagyott nyugodni )

(itt a zongora dal amit röhögve eljátszott utánam : http://www.youtube.com/watch? V=4f7JpOer2bU )



2013. máj. 20. 00:16
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. máj. 20. 00:19
 2/5 harmincharom ***** válasza:
Valószínűleg van tehetsége. Nem kell emiatt elkeseredni, sokat úgy sem tehetsz ellene. Gyakorolj csak tovább!:D
2013. máj. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vannak olyanok, akiknek nagy érzékük van a zenéhez, azt érdemes jól kihasználni. de a basszgitártanárom azt mondta, hogy mindenki el tudja érni azt amit szeretne, maximum ha nincs annyi tehetsége hozzá, akkor többet kell tenni érte.
2013. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem , azért azt nem értem , ha ennyire ért hozzá miért nem szereti csinálni vagy miért nem akarja:/. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. máj. 20. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:
én rajzolással/festéssel foglalkozok és énis hasonlóképp vagyok a zenével. zongora, gitár magamtül eljátszottam dalokat kis hangkeresgélés után... én csinálnám a zenét is de arra semmi időm nincs és énis csak azt tudom mondani hogy midnenki eltud érni midnent csak valakinek a tehetség miatt kevesebb idő..
2013. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!